Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Timo Huebers (z prawej) PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Timo Huebers (z prawej)

Piłkarz Hannoveru 96 ma koronawirusa. Wielkie wyzwanie dla rozgrywek w Niemczech

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Timo Huebers z Hannoveru 96 ma koronawirusa. Cały zespół przechodzi kwarantannę, ale normalnie przygotowuje się do niedzielnego meczu.

To pierwszy przypadek zawodowego piłkarza w Niemczech, u którego wykryto koronawirusa. Timo Huebers najprawdopodobniej zaraził się w sobotę podczas imprezy w Hildesheim leżącym niedaleko Hanoweru.

Zawodnik nie miał żadnych objawów, ale od razu zgłosił się na testy, gdy dowiedział się, że jego kolega był zakażony i rozpoczął kwarantannę w domu. Od tamtej pory nie miał kontaktu z kolegami z drużyny, jednak Hannover 96 stosuje środki ostrożności. Wszyscy pracownicy klubu zostaną przebadani na obecność wirusa. Nie zmieni to jednak ich planu przygotowań do niedzielnego meczu 2. Bundesligi z Dynamem Drezno. 

Pierwszy chory piłkarz może sparaliżować rozgrywki w Niemczech. Za Hannoverem kwarantannę mogą podjąć pozostałe kluby w II i I lidze niemieckiej. W Bundeslidze już chuchają na zimne i wszystkie mecze 26. kolejki odbędą się bez publiczności. Na podobny ruch zdecydowały się La Liga, Ligue 1 i Ekstraklasa. We Włoszech z kolei zawieszono Serie A do 3 kwietnia.

W Niemczech wykryto już 1296 przypadków zakażenia koronawirusem (stan na wtorek 10 marca). Trzy osoby zmarły. 

Na świecie zanotowano około 120 tysięcy przypadków zakażenia. Potwierdzono 4 285 zgonów spowodowanych koronawirusem.

Czytaj też:
Reprezentacja Polski bez publiczności. Koronawirus pokrzyżował plany
Kibice Valencii nie posłuchali. Wielki tłum pod stadionem

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy obawiasz się epidemii koronawirusa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL