Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Jagiellonii Białystok WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: kibice Jagiellonii Białystok

Koronawirus. PKO Ekstraklasa, Fortuna I liga i II liga grają dalej!

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję, że rozgrywki na szczeblu centralnym będą kontynuowane, ale może dojść do bardzo istotnych zmian w regulaminach. Zawieszono mecze w niższych klasach.

PKO Ekstraklasa, Fortuna I liga i II liga - spotkania w ramach tych lig będą się odbywać zgodnie z terminarzem, jednak bez udziału publiczności. Futbolowa centrala poinformowała, że gdyby organizacja meczów okazała się niemożliwa z powodu decyzji organów państwowych, wówczas ustalony zostanie nowy terminarz.

Co ważne, sezon może się zakończyć później, lecz przesunięcie wyniesie maksymalnie jeden tydzień.

W przypadku gdyby dokończenie rywalizacji nie było możliwe, za końcowe uznane zostaną tabele po ostatniej w pełni rozegranej kolejce. W takiej sytuacji nie dojdzie do barażów o awans do PKO Ekstraklasy i Fortuna I ligi, a drużyny, które zajmą 3. miejsce, premiowane będą bezpośrednią kwalifikacją klasę wyżej (według pierwotnego regulaminu ekipy z lokat 3-6 miały walczyć w dodatkowych spotkaniach).

Przez najbliższe trzy weekendy - do 29 marca włącznie - zawieszone będą rozgrywki niższego szczebla (od III ligi w dół), a także młodzieżowe, m. in. Centralna Liga Juniorów.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Czy decyzja PZPN o kontynuacji rozgrywek na szczeblu centralnym jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL