Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Arsenalu FC Getty Images / Visionhaus / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC

Koronawirus. Kolejny mecz Premier League przełożony. Brighton and Hove Albion nie zagra z Arsenalem

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Nie dojdzie do skutku zaplanowane na sobotę spotkanie Premier League pomiędzy Brighton and Hove Albion i Arsenalem. Powodem jest epidemia koronawirusa, z którą zmagają się Kanonierzy. Zachorował menedżer Mikel Arteta, a piłkarza są na kwarantanie.

Po tym, jak Mikel Arteta poinformował, że został zarażony koronawirusem, władze Premier League wydały krótkie oświadczenie, w którym poinformowały o zorganizowaniu w piątek spotkania z klubami i omówieniu dalszych kroków w tej sytuacji. Media spekulują, że rozgrywki mogą zostać zawieszone.

Jeszcze przed spotkaniem, władze Brighton and Hove Albion wydały oświadczenie, w którym poinformowały o przełożeniu meczu z Arsenalem. Londyński klub zmaga się z epidemią koronawirusa. Cała drużyna przechodzi kwarantannę i ich udział w meczach jest wykluczony.

"W świetle wiadomości dotyczących trenera Arsenalu i zawodników tej drużyny, możemy potwierdzić, że sobotni mecz z tym zespołem został przełożony" - przekazało za pośrednictwem klubowej strony internetowej kierownictwo Brighton and Hove Albion.

- Przede wszystkim myślimy o Mikelu Artecie i życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Jest absolutnie niezbędne, aby zdrowie i dobre samopoczucie ludzi było priorytetem, dlatego przełożyliśmy mecz. Przepraszamy fanów za wszelkie niedogodności, ale ufamy, że zrozumieją iż mamy do czynienia z niespotykaną dotąd sytuacją - dodał dyrektor generalny klubu, Paul Barber.

Czytaj także:
Premier League zwołuje specjalne zebranie. Powodem koronawirus Mikela Artety
Koronawirus. PKO Ekstraklasa. Zbigniew Boniek odpowiedział na apel Jakuba Błaszczykowskiego

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):
Komentarze (2)
×
Mikel Arteta
NajnowszeWyniki meczów
Pokaż więcej
PRZEJDŹ NA WP.PL