Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz ŻurawNewspix / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Dariusz Żuraw

PKO Ekstraklasa. Dariusz Żuraw: Nie traktowaliśmy meczu z Legią jako decydującego o pucharach. To wróżenie z fusów

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Na ok. 30 godzin przed planowanym pierwszym gwizdkiem odwołano klasyk Lech - Legia. Trener Dariusz Żuraw podkreśla, że dziś nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaka byłaby stawka tego meczu.

- Sytuacja jest trudna i skomplikowana. Stosujemy się do zaleceń rządu i PZPN. Jeśli zalecenie jest takie, by rozegrać spotkanie bez udziału publiczności, zrobimy to. Jeżeli natomiast zapadnie decyzja o zawieszeniu, też się do niej dostosujemy - mówił w piątek w godzinach porannych trener "Kolejorza", gdy klasyk miał się jeszcze odbyć w pierwotnie przewidzianym terminie (sobota, godz. 20.00).

Mimo dużej niepewności co do dalszych losów sezonu 2019/2020, w stolicy Wielkopolski nie traktowano starcia z Legią jako kluczowego w kontekście walki o europejskie puchary (Lech jest na 5. miejscu w tabeli ze stratą zaledwie jednego punktu do wicelidera Piasta Gliwice).

- Ten mecz był dla nas ważny tak jak każde spotkanie z Legią i wszystkie inne, ale czy to aż być albo nie być w pucharach? Nie, bo na razie wróżymy z fusów. Nie wiemy czy uda się rozegrać jedną kolejkę, dokończyć tylko fazę zasadniczą, czy cały sezon - podkreślił Dariusz Żuraw.

23. seria PKO Ekstraklasy się nie odbędzie, ale piłkarze przez cały tydzień normalnie trenowali. Wprowadzono jednak dodatkowe środki ostrożności. - Mieliśmy spotkanie z profesorem Krzysztofem Pawlaczykiem, który przekazał nam informacje i zalecenia dotyczące profilaktyki. Robimy ze swojej strony wszystko co możliwe, by nie przydarzyło się nic złego - zaznaczył szkoleniowiec.

Ekstraklasa SA poinformowała, że rozgrywki w sezonie 2019/2020 zostają zawieszone, a wznowienie nastąpi najwcześniej w kwietniu. Nie grają także Fortuna I liga, II liga oraz niższe klasy.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Jaki będzie dalszy scenariusz jeśli chodzi o rozgrywki PKO Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL