Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur BorucGetty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Artur Boruc

Sport przegrywa z koronawirusem. Zobacz listę odwołanych rozgrywek i wydarzeń

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
W piątek z powodu pandemii koronawirusa odwołano wiele imprez sportowych oraz rozgrywek ligowych. Sprawdź najważniejsze decyzje.

Koronawirus nie daje za wygraną. Pandemia śmiertelnego wirusa powoduje, że organizatorzy zawodów sportowych na całym świecie zmuszeni są do podejmowania trudnych decyzji o odwołaniu imprez.

W piątek (13 marca) COVID-19 siał spustoszenie w świecie sportu. Zawieszono m.in. mecze piłkarskie w topowych ligach Europy, a także spotkania w europejskich pucharach. W mediach pojawiły się też informacje o przypadkach zachorowań wśród sportowców.

Zobacz listę piątkowych wydarzeń związanych z koronawirusem:

1. PKO Ekstraklasa i mecze reprezentacji Polski
Rozgrywki Ekstraklasy oraz I i II ligi zostały odwołane do końca marca. Praktycznie przesądzone jest, że najbliższe spotkania Biało-Czerwonych (27 marca z Finlandią we Wrocławiu oraz 31 marca w Chorzowie z Ukrainą) nie dojdą do skutku.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Nowe informacje ws. meczów reprezentacji Polski. "Praktycznie wszystko jest już jasne"

2. Topowe ligi Europy
Odwołano mecze angielskiej Premier League, niemieckiej Bundesligi i francuskiej Ligue 1.

Oficjalnie. Bundesliga przyśpiesza zawieszenie rozgrywek. Przeniesiona także najbliższa kolejka

3. Liga Mistrzów i Liga Europy
UEFA odwołała najbliższą kolejkę Ligi Mistrzów zaplanowaną na 17 oraz 18 marca, a także Ligi Europy (19 marca). Decyzja co do kontynuacji rozgrywek ma zostać podjęta "w odpowiednim czasie".

Oficjalnie: najbliższe mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy przełożone

4. Przypadki zachorowań
Luca Kilian z SC Paderborn otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. ACF Fiorentina poinformowała, że Dusan Vlahović również jest zarażony. Cztery przypadki zachorowań stwierdzono w Sampdorii Genua. Kwarantannę przechodzi Artur Boruc, a z podejrzeniem koronawirusa do szpitala została przewieziona Agnieszka Rylik.

5. CEV odwołała mecze, Liga Narodów po igrzyskach
Do 3 kwietnia wstrzymano rozgrywki siatkarskiej Ligi Mistrzów, Ligi Mistrzyń, Pucharu CEV kobiet i mężczyzn, a także Pucharu Challenge kobiet i mężczyzn. Turniej siatkarskiej Ligi Narodów ma zostać rozegrany po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Tokio.

Koronawirus. CEV odwołuje wszystkie rozgrywki do 3 kwietnia

6. Testy Roberta Kubicy
DTM odwołało przedsezonowe testy, które w dniach 16-19 marca miały się odbyć na torze Hockenheim z udziałem m.in. Roberta Kubicy.

DTM. Testy na Hockenheim odwołane. Zła wiadomość dla Roberta Kubicy

7. Maratony w Bostonie i Londynie
Pierwszy raz w 124-letniej historii w święto Patriots’ Day (trzeci poniedziałek kwietnia) nie odbędzie się Maraton Bostoński. Przesunięto też termin Maratonu Londyńskiego.

Koronawirus. Dwa prestiżowe maratony przełożone. W Bostonie pierwsza zmiana w 124-letniej historii!

8. Kwarantanna skoczków
- Mamy przejść domową kwarantannę - zapowiedział Adam Małysz po powrocie kadry skoczków narciarskich z Raw Air.

Koronawirus. Skoki narciarskie. Kadra wróciła do Polski. Zawodników czeka kwarantanna

9. NHL
Władze NHL zawiesiły rozgrywki hokejowe do odwołania. Jak poinformowano, liga zostanie wznowiona tylko w przypadku opanowania pandemii. Nie jest wykluczone, że kluby rozpoczną rywalizację już w play-offach.

10. Formuła 1
F1 oficjalnie ogłosiła, że Grand Prix Bahrajnu oraz Grand Prix Wietnamu (wcześniej odwołano GP Australii) nie odbędą się w planowanych terminach. Pojawiły się głosy, że nowy sezon F1 uda się najwcześniej rozpocząć pod koniec maja.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL