Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cezary KucharskiWP SportoweFakty / Cezary Kucharski

Koronawirus. Ściema na użytek polityki? Cezary Kucharski rozpętał burzę w sieci

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Cezary Kucharski napisał na Twitterze, że koronawirus jest "najlżejszą epidemią w historii ludzkości". Wpis menedżera piłkarskiego oburzył wielu internautów.

"A co jeśli koronawirus, to ściema na użytek polityki np. Chin lub innego mocarstwa? Zachowujemy się tak, jak to jest opisane w zachowaniach stadnych. Czy ktoś już miał odwagę postawić taką tezę? To najlżejsza epidemia w historii ludzkości, a większość myśli, że armagedon" - można przeczytać na twitterowym profilu Cezarego Kucharskiego.

Były piłkarz, obecnie menedżer, zamieścił na Twitterze artykuł z portalu Visual Capitalist. Infografika dotycząca ofiar pandemii pokazuje, że koronawirus jak na razie znajduje się daleko za np. grypą "hiszpanką", która w latach 1918-19 zabiła ok. 40-50 mln ludzi. Do niedzieli (15.03) na COVID-19 zmarło ok. 5,8 tys. osób.

Wpis Kucharskiego wywołał lawinę komentarzy. Internauci w zdecydowanej większości nie zgadzają się z takim podejściem do śmiertelnego zagrożenia. "Proszę to powiedzieć tym setkom osób we Włoszech, które umierają w domach przy swoich bliskich", "Mocna kandydatura na bzdurę roku", "Ściema a 6 tys. ludzi nie żyje", "Panie, czy ty nie widzisz co się dzieje we Włoszech? Śledzisz pan statystyki?" - skrytykowali fani.

Kilka godzin po swoim tweecie Kucharski raz jeszcze zabrał głos. Poseł na Sejm VII kadencji przyznał, że wyraził się nieprecyzyjnie. - Nie wierzę w spiskowe teorie. Ani o Żydach, ani Sorosie, mafii UEFA itp. Jestem ciekawy świata, więc cały czas szukam odpowiedzi jak on funkcjonuje, że podobne zdarzenia odbieramy inaczej - napisał.

Zobacz:
Koronawirus. Polscy sędziowie pracowali przy meczu Valencii, ale nie ulegają panice
Koronawirus. Nowe wieści od Sary Boruc. "Z dnia na dzień czujemy się troszkę lepiej"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL