Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Euro 2020 może zostać przeniesioneGetty Images / Alexander Demianchuk\TASS / Euro 2020 może zostać przeniesione

Koronawirus. Włosi chcą opóźnienia Euro 2020

Dawid Borek
Dawid Borek
Najpierw dokończenie sezonu w Serie A, a następnie rozpoczęcie gry w opóźnionym Euro 2020 - to plan włoskiej federacji piłkarskiej na najbliższe miesiące.

- Zaproponujemy UEFA opóźnienie mistrzostw Europy - mówi szef włoskiej federacji, Gabriele Gravina, dla "SportMediaset". Taką propozycję działacz złoży we wtorek, w trakcie telekonferencji UEFA ze wszystkimi 55 członkami federacji.

Włosi chcą opóźnić Euro 2020 w związku z pandemią koronawirusa. Z uwagi na nią w Italii zawieszono już rozgrywki ligowe. Ich wznowienie i dogranie sezonu jest priorytetem związku w Italii.

- Postaramy się dotrzeć do końca rozgrywek ligowych. One są dla nas najważniejsze, m.in. z uwagi na inwestycje i poświęcenie klubów - stwierdza Gravina, który chce, by piłkarskie władze dały krajowym związkom w Europie dodatkowy czas na dokończenie ligowych rozgrywek.

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Gwiazdy piłki nożnej apelują do kibiców! "Jestem ujęty odpowiedzialnością piłkarzy"

Oprócz Serie A, zawieszone są też rozgrywki Primera Division, Premier League czy PKO Ekstraklasy. I nie jest jasne, kiedy (i czy w ogóle) sytuacja pozwoli na ich wznowienie. Stanie się to dopiero wtedy, gdy świat poradzi sobie z koronawirusem.

- Póki co niech zawodnicy zostaną w domu, odpoczną fizycznie i psychicznie. Gdyby udało się wznowić włoską ligę na początku maja, konieczny byłby powrót do treningów i nabranie formy - zaznacza włoski działacz.

Dodaje, że ma nadzieję na wznowienie sezonu w Serie A i zakończenie go najpóźniej do końca lipca. Liczy więc, że UEFA przedłuży rozgrywki ligowe o miesiąc.

Zobacz też:
Ligue 1. Próbka geniuszu Neymara. Tak strzelał w poprzednim sezonie (wideo)
Sport przegrywa z koronawirusem. Zobacz listę odwołanych rozgrywek i wydarzeń

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL