Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek SzkolnikowskiPAP / Marcin Obara / Na zdjęciu: Marek Szkolnikowski

Koronawirus a Euro 2020. Enigmatyczny wpis Marka Szkolnikowskiego, szefa TVP Sport

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport, opublikował bardzo enigmatyczny wpis na Twitterze, który dotyczy ME w piłce nożnej. "Euro 2021" - napisał, dokładając do tego emotikon z rękoma bezradnie rozłożonymi. Czy taka będzie decyzja UEFA?

Przez pandemię koronawirusa zawieszono praktycznie wszystkie sportowe wydarzenia w Europie.

Nie grają czołowe ligi piłkarskie, nie odbędą się mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a wkrótce UEFA powinna oficjalnie potwierdzić odwołanie towarzyskich spotkań reprezentacji.

W tym momencie w dyskusji dotyczącej przyszłości piłki nożnej najczęściej mówi się o turnieju Euro 2020, który planowo miał zostać rozegrany w dniach 12 czerwca - 12 lipca tego roku.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Włosi i Hiszpanie są zgodni: należy przesunąć turniej na następny rok. - Zaproponujemy UEFA opóźnienie mistrzostw Europy - mówi szef włoskiej federacji, Gabriele Gravina, dla "SportMediaset".

Podobnego zdania jest Jerzy Dudek, który pisał o tym w felietonie dla "Przeglądu Sportowego". "Jedną decyzję już teraz bym podjął. Na miejscu UEFA jak najszybciej przełożyłbym mistrzostwa Europy na 2021 rok" - przyznał były bramkarz reprezentacji Polski.

Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport, opublikował bardzo enigmatyczny wpis na Twitterze, który dotyczy ME w piłce nożnej. "Euro 2021" - napisał, dokładając do tego emotikon z rękoma bezradnie rozłożonymi. Czy taką decyzję podejmie UEFA?

We wtorek odbędzie się telekonferencja UEFA ze wszystkimi 55 członkami federacji. Wtedy być może zapadną pierwsze wiążące decyzje.

Czytaj także:
Koronawirus. Czesław Michniewicz kończy kwarantannę. "W Polsce nie popełniamy włoskich błędów"
Koronawirus a Euro 2020. Jerzy Dudek: Turniej należy rozegrać za rok

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Euro 2020 należy rozegrać w następnym roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL