Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jacek Bąk Newspix / Marek Biczyk/Agencja Przegląd Sportowy / Na zdjęciu: Jacek Bąk

Euro 2020. Jacek Bąk za odwołaniem turnieju. "Nie ma zdrowia, nie ma grania"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
We wtorek UEFA ma ogłosić decyzję ws. Euro 2020 w obliczu pandemii koronawirusa. Jacek Bąk apeluje, by turniej przełożyć na inny termin. - Jeśli przeniesiemy imprezę, to nic się przecież nie stanie - mówi.

Od początku epidemii koronawirusa jednym z głównych tematów jest Euro 2020, które ma się rozpocząć w czerwcu. UEFA długo zwleka z ostateczną decyzją i ta w końcu ma zapaść we wtorek podczas telekonferencji z przedstawicielami europejskich federacji.

Początkowo UEFA upierała się, że mistrzostwa Europy odbędą się zgodnie z planem. Sytuacja jednak nadal nie jest opanowana i prawdopodobnie impreza zostanie odwołana. Możliwe są dwa scenariusze - Euro zimą lub dopiero latem 2021 roku.

Jacek Bąk dołącza się do licznych apeli, by w ogóle nie zastanawiano się nad rozgrywaniem turnieju w czerwcu tego roku. Liczy, że europejska federacja na pierwszym miejscu postawi na zdrowie.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film


- Jeśli coś ma się stać piłkarzom czy w ogóle wszystkim osobom, które będą na Euro, to lepiej, żeby turniej się nie odbył i warto przełożyć go na inny termin. Zdrowie jest najważniejsze. Nie ma zdrowia, nie ma grania. Jeśli przeniesiemy imprezę na inny termin, to nic się przecież nie stanie - komentuje były piłkarz w "Super Expressie".

Mistrzostwa Europy to nie jest jedyny problem. Zawieszone zostały największe ligi, ale także europejskie puchary. Czy uda się je dokończyć?

- Na ten moment nie zanosi się na to - dodaje były reprezentant Polski.

UEFA będzie rozmawiać z federacjami we wtorek o godzinie 13. Niebawem powinny zapaść decyzje kluczowe dla europejskiego futbolu.

Koronawirus. Media: UEFA chce 300 milionów euro za przeniesienie Euro 2020 >>

Koronawirus. Zbigniew Boniek: Nie wszyscy będą zadowoleni >>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Kiedy powinno odbyć się Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL