Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja PolskiNewspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: reprezentacja Polski

Rekomendacja UEFA: Euro w 2021 roku, ligi i puchary dograć do czerwca

Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
We wtorek zapadną kluczowe decyzje dotyczące piłkarskich rozgrywek w Europie. Jak udało nam się ustalić, UEFA podczas telekonferencji zaproponuje krajowym federacjom konkretne rozwiązania. Jedno z nich: przeniesienie Euro na 2021 rok.

Epidemia koronawirusa wywróciła do góry nogami cały świat sportu. Na tę chwile nikt nie wie, kiedy piłkarskie rozgrywki będą mogły zostać wznowione. Wszystko to sprawia, że UEFA wraz z krajowymi federacjami stanęła przed bardzo trudnymi decyzjami.

O godzinie 13 rozpocznie się telekonferencja władz UEFA z przedstawicielami wszystkich federacji narodowych. Europejska centrala zarekomenduje przyjęcie konkretnych rozwiązań. Najważniejsze dotyczyć będą finałów mistrzostw Europy. Jak udało nam się ustalić, UEFA zaproponuje federacjom przeniesienie turnieju finałowego z czerwca i lipca 2020 roku na 2021 rok (od 11 czerwca do 11 lipca 2021). Kolejna rekomendacja dotyczyć ma meczów barażowych do turnieju, które miałyby zostać rozegrane w czerwcu 2020. W czerwcowym terminie miałyby się odbyć także odwołane, marcowe mecze towarzyskie.

Jeśli federacje zgodziłyby się na takie rozwiązanie, wówczas konieczne byłoby przełożenie na inny termin młodzieżowych mistrzostw Europy, kobiecego Euro oraz Final Four Ligi Narodów - wszystkie wspomniane zmagania pierwotnie zaplanowane są bowiem na czerwiec i lipiec 2021 roku. 

Kluczowe decyzje mają zostać również podjęte w kwestii rozgrywek klubowych. Tu rekomendacja UEFA ma być następująca: dokończenie wszystkich zawieszonych rozgrywek, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych do 30 czerwca 2020 roku. UEFA w porozumieniu z federacjami miałaby wówczas przedstawić odpowiednie rozwiązania dla ekip, które mają rozpocząć walkę o europejskie puchary już w lipcu.
Wszystkie wspomniane rozwiązania to tylko rekomendacje, które muszą zostać jeszcze zaakceptowane przez narodowe federacje. Decyzje mają zapaść we wtorek do wieczora.

Także Zbigniew Boniek, prezes PZPN, stwierdził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", że "decyzja będzie jedna: Euro gramy w 2021 roku".
ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy według ciebie przeniesienie Euro na 2021 rok byłoby dobrą decyzją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL