Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Neymar Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Neymar

Transfery. FC Barcelona ma plan, by pozyskać Neymara. W grę wchodzi wymiana

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Działacze FC Barcelona wciąż marzą o tym, by pozyskać Neymara z Paris Saint-Germain. Kataloński klub ma plan na to, by sprowadzić brazylijskiego piłkarza. Chcą wykorzystać do tego m.in. przepisy FIFA.

Jak informuje "Mundo Deportivo", dla FC Barcelona pozyskanie Neymara to priorytet. Działacze katalońskiego klubu chcą przed nowym sezonem wzmocnić drużynę, a przede wszystkim formację ofensywną. Neymar jest doskonale znany w ekipie z Katalonii. Zanim odszedł do Paris Saint-Germain, grał właśnie w FC Barcelona. 

Neymar ma wiele atutów, które chcą wykorzystać działacze. Nie chodzi jedynie o umiejętności boiskowe, ale też i wartość marketingową. Do tego piłkarz wciąż wysyła znaki sugerujące, że chciałby wrócić na Camp Nou i nie czuje się szczęśliwy w klubie ze stolicy Francji.

Hiszpański dziennik uważa, że FC Barcelona do pozyskania Neymara może wykorzystać przepisy FIFA, a konkretne artykuł 17 regulaminu omawiającego status i transfery zawodników. Zgodnie z tym przepisem, piłkarz może rozwiązać umowę ze swoim klubem bez uzasadnionego powodu i pomimo braku klauzuli o wypowiedzeniu. Dotyczy to piłkarzy w wieku powyżej 28 lat, którzy trzy lata spędzą w danym klubie. Te warunki Neymar spełniałby latem.

Trudno jednak oczekiwać, że ten plan wejdzie w życie, gdyż PSG przysługiwałoby prawo odwołania, a sprawa toczona przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie mogłaby ciągnąć się nawet przez kilka lat. To mogłoby zrujnować karierę Neymara. Dlatego bardziej realny jest plan wymiany.

FC Barcelona chce zaoferować za Neymara Philippe Coutinho, Ivana Rakiticia oraz Jeana-Claira Todibo. PSG chciałoby pozyskać również Nelsona Semedo, ale na to nie chcą się zgodzić działacze z Katalonii. 

Czytaj także:
Bundesliga. Koronawirus w klubie Krzysztofa Piątka. Piłkarz Herthy Berlin zarażony SARS-CoV-2
Rekomendacja UEFA: Euro w 2021 roku, ligi i puchary dograć do czerwca

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Gwiazdy piłki nożnej apelują do kibiców! "Jestem ujęty odpowiedzialnością piłkarzy"Rozgrywki La Ligi możesz oglądać w WP Pilot

Komentarze (3):

 • Shazza Zgłoś
  Już poprzedniego lata próbowali wymiany, a szejk jasno powiedział, że tylko kasa go interesuje. Ten klub się rozpadnie, jeśli zamiast robić realne ruchy transferowe, będą skupiać się
  Czytaj całość
  co roku na pozyskiwaniu najdroższego nurka świata.
  • stachu76 Zgłoś
   Powinni go sprzedać na pustynię do pracy przy wydobywaniu ropy, zobaczyłby jak ciężko jest zarobić 222 miliony to i może by spokorniał trochę,publiczności do jego aktorskich popisów
   Czytaj całość
   na pewno by nie zabrakło, na pustyni wielbłądy miały by ubaw, im też się coś należy.
   • Milan4ever Zgłoś
    Barca oferuje 3 zawodników za 1 gracza. Psg chce jeszcze 4...ależ pazerne te szejki.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL