Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski (na pierwszym planie: Robert Lewandowski)Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: reprezentacja Polski (na pierwszym planie: Robert Lewandowski)

Euro 2020. "Jedyna sensowna decyzja". Eksperci chwalą UEFA za przełożenie turnieju

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Tegoroczne piłkarskie mistrzostwa Europy zostały przesunięte na 2021 rok. Sprawdź, jak decyzję UEFA komentują w mediach społecznościowych polscy dziennikarze.

Euro 2020 nie odbędzie się w tym roku. UEFA we wtorek podjęła decyzję o przesunięciu mistrzostw Europy na przyszły rok. Powodem odwołania turnieju (miał odbyć się w dniach 12 czerwca - 12 lipca) jest pandemia koronawirusa.

Przełożenie finałów Euro 2020 na 2021 rok (nowy termin to: 11 czerwca - 11 lipca 2021) ma pozwolić na dokończenie sezonu klubowego 2019/20, który musi nastąpić do 30 czerwca.

"Euro przeniesione na przyszły rok. Mundial za dwa lata. Jeśli wszystko wróci do normalności i będzie można żyć, będziemy żyli w zawrotnym tempie" - skomentował na Twitterze dziennikarz Michał Kołodziejczyk.

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Mistrzostwa Europy przełożone! "Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy piłkarze wybiegną na boiska"

W kolejnym tweecie Kołodziejczyk zgodził się z decyzjami UEFA i... wyraził nadzieję, że świat pokona koronawirusa.

 

Dziennikarz TVP Sport, Maciej Iwański, w stu procentach zgodził się z UEFA.

Michał Białoński docenił fachowość prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka.

O intensywnym czasie w futbolu w latach 2021-22 napisał też Jakub Kręcidło.

Michał Korościel, dziennikarz Radia ZET i Eurosportu, w żartobliwym tonie zauważył, co decyzja UEFA oznacza dla Jerzego Brzęczka.

Tomasz Zimoch, poseł i dziennikarz, przypomniał, że na przyszłorocznym Euro polska piłka mieć już będzie nowego sternika.

Czytaj także: Reprezentacja. Jakub Kwiatkowski o odwołaniu Euro 2020: To logiczna decyzja

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL