Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sadio Mane Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Sadio Mane

Koronawirus. Szlachetny gest Sadio Mane. Wsparł finansowo Senegal w walce z pandemią

Michał Fabian
Michał Fabian
Napastnik Liverpoolu Sadio Mane przekazał 30 tys. franków CAF, czyli ok. 45 tys. euro, dla komisji zdrowia w Senegalu, powołanej do walki z koronawirusem.

Jak informują brytyjskie media, powołując się na słowa agenta piłkarza, Sadio Mane zdecydował się przekazać środki "spontanicznie, gdy tylko zobaczył, jak rozwija się sytuacja".

Mane za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelował do swoich rodaków w Senegalu. "Drodzy rodacy, koronawirus to choroba, którą trzeba potraktować wyjątkowo poważnie" - powiedział snajper Liverpool FC na nagraniu, które pojawiło się w sieci.

- Jeśli możecie, dezynfekujcie ręce. Regularnie myjcie ręce przynajmniej przez 30 sekund. Walczmy razem z rozprzestrzenianiem się wirusa - dodał Mane, który przekazał komisji zdrowia w Senegalu 30 tys. franków CAF, czyli ok. 45 tys. euro.

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Ciężka sytuacja klubów sportowych. "Ratunkiem może być wprowadzenie odpowiednich przepisów"

W Senegalu wykryto 27 przypadków zakażenia koronawirusem. Dwie osoby wyzdrowiały. Władze afrykańskiego kraju zawiesiły w poniedziałek loty do niektórych państw w Europie - m.in. Francji, Włoch, Hiszpanii czy Belgii.

Znacznie poważniej sytuacja wygląda w Wielkiej Brytanii, w której na co dzień mieszka Mane. Liczba zakażonych wzrosła do 1950. Nie żyje 71 osób.

Czytaj także: Koronawirus. Oficjalnie: UEFA przeorganizowała terminarz sezonów 2019/2020 i 2020/2021
Czytaj także: Koronawirus. Euro 2020. Światowe media o decyzji UEFA: Jeśli wirus pozwoli

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL