Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy BrzęczekNewspix / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek

Jerzy Brzęczek nie poprowadzi kadry na Euro? Zbigniew Boniek: "To nie czas i miejsce, aby o tym mówić"

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Obecny kontrakt Jerzego Brzęczka z reprezentacją Polski obowiązuje do końca lipca 2020 roku. Wobec przesunięcia mistrzostw Europy na kolejny rok, pojawiły się wątpliwości, czy poprowadzi on kadrę na tym turnieju.

We wtorek UEFA podjęła decyzję o przeniesieniu Euro na kolejny rok. To z kolei sprawiło, że pojawiły się wątpliwości, kto poprowadzi na turnieju reprezentację Polski. Kontrakt Jerzego Brzęczka obowiązuje bowiem do 31 lipca 2020.

- Wszystkim trenerom kończą się kontrakty, ale nie jest to czas i miejsce, by na ten temat mówić, czy zacząć powątpiewać co do naszych trenerów - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek w programie "Kanał Sportowy".

- Trener Brzęczek ma kontrakt do 31 lipca 2020 roku w teorii i praktyce. Żeby była jasność, nie chcę żadnych spekulacji - dodał.

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Mistrzostwa Europy przełożone! "Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy piłkarze wybiegną na boiska"

Prezes PZPN dodał także, że w kontrakcie obecnego selekcjonera reprezentacji Polski nie znajduje się klauzula zapewniająca mu prowadzenie drużyny na Euro.

- Nie ma w kontrakcie trenera takiej klauzuli. (...) Klauzula jest taka, że jak reprezentacja zakwalifikuje się na ME, to trenerowi przedłuża się kontrakt do końca lipca 2020 - zakończył Zbigniew Boniek.

Przypomnijmy, że Biało-Czerwoni pod wodzą Jerzego Brzęczka zwyciężyli w swojej grupie eliminacyjnej do Euro. Na turnieju mają zmierzyć się z reprezentacjami Szwecji, Hiszpanii oraz zwycięzcą barażu.

Czytaj także:
Paweł Kapusta: Euro za rok, czyli jedyna możliwa decyzja (komentarz)
Oficjalnie: UEFA przeorganizowała terminarz sezonów 2019/2020 i 2020/2021

Czy Jerzy Brzęczek powinien poprowadzić reprezentację Polski na przyszłorocznym Euro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL