Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Age HareideGetty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Age Hareide

Age Hareide największym pechowcem przełożenia Euro 2020. Dania zmieni selekcjonera

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Mistrzostwa Europy przeniesiono na 2021 rok, a to oznacza, że selekcjonerem Danii nie będzie Age Hareide. Już wcześniej zatrudniono jego następcę, który zacznie pracę od 1 sierpnia.

We wtorek zapadła ostateczna decyzja w sprawie mistrzostw Europy. Euro 2020 przeniesiono. na 2021 rok. To rodzi wiele komplikacji, ale w obliczu pandemii koronawirusa UEFA nie mogła podjąć innej decyzji.

Przeniesienie turnieju o rok dla niektórych będzie oznaczać, że w nim nie wezmą udziału. Tak jest w przypadku Age Hareide, który z Danią wywalczył awans na ME. 66-letni Norweg za kilka miesięcy będzie bez pracy.

Duńczycy już wcześniej podjęli decyzję, że nie przedłużą z Hareide kontraktu, który wygasa 31 lipca. To nie wszystko, bo nawet ogłosili nazwisko trenera, który przejmie drużynę narodową od 1 sierpnia. To Kaspar Hjulmand.

- Cały świat się zatrzymał, a ludzie tracą pracę, chorują i umierają. Na tle tego wszystkiego przełożenie Euro jest drobnostką. To denerwujące, ale sytuacja jest denerwująca dla znacznie większej liczby osób - komentuje Hareide.

Piłkarze z Danii zagrają w mistrzostwach Europy pod wodzą Hjulmanda. Hareide z drużyną narodową pracował od 2016 roku. Duńczyków poprowadził w 40 oficjalnych meczach.

Jerzy Brzęczek nie poprowadzi kadry na Euro? Zbigniew Boniek: "To nie czas i miejsce, aby o tym mówić" >>

Euro 2020. "Jedyna sensowna decyzja". Eksperci chwalą UEFA za przełożenie turnieju >>

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL