Najnowsze Wyniki/Kalendarz
EURO zostało przesunięte na 2021 rokGetty Images / Sergei Mikhailichenko/SOPA Images/LightRocket / EURO zostało przesunięte na 2021 rok

UEFA nie zmieni nazwy. Mistrzostwa w 2021 roku, ale Euro 2020

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Europejska federacja odpowiedziała kibicom na kilka nurtujących pytań. Wyjaśniła się sprawa nazewnictwa mistrzostw Europy. Choć turniej został przełożony na przyszły rok, to odbędzie się on pod szyldem Euro 2020.

Na temat najbliższej przyszłości europejskiego futbolu na razie jest więcej pytań niż odpowiedzi. Obecnie nikt nie jest w stanie stwierdzić, kiedy wszystko wróci do normy. Także UEFA w tej kwestii nie chce podawać żadnych terminów.

Na razie europejska federacja zawiesiła puchary, a Euro 2020 przełożyła na kolejny rok. Czy jednak cały czas należy nazywać turniej "Euro 2020"? Okazuje się, że jest to jak najbardziej poprawne.

"Turniej cały czas będzie nazywany Euro 2020" - potwierdziła UEFA na swojej stronie.

Poruszono jeszcze jedną kwestię, która zastanawia kibiców. Krążą plotki, że niektórzy gospodarze ME wycofają się z organizacji. Na razie jednak federacja nie bierze pod uwagę takiego rozwiązania.

"Ufamy, że wszystkie stadiony pozostaną bez zmian, dzięki czemu turniej odbędzie się według pierwotnego planu" - czytamy.

Euro 2020 ma się rozpocząć 11 czerwca i potrwać do 11 lipca 2021 roku.

Koronawirus. Michał Listkiewicz: Niektóre kraje mogą wycofać się z organizowania Euro 2021 >>

Koronawirus. Euro 2020 przełożone. UEFA przekazała ważne informacje dla posiadaczy biletów >>

ZOBACZ WIDEO EURO 2020 przesunięte o rok. Zbigniew Boniek zabrał głos! "To jedyna rozsądna decyzja"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL