Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gregoire Nitot Facebook / PoloniaWarszawa / Na zdjęciu: Gregoire Nitot

Oficjalnie: Gregoire Nitot prezesem Polonii Warszawa. "Solidne podstawy w ciągu ośmiu lat"

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Dwa tygodnie po tym, jak został głównym inwestorem Polonii Warszawa, został jej prezesem. Francuski inwestor Gregoire Nitot oficjalnie pełni już rolę prezesa trzecioligowego klubu. Zastąpił na tym stanowisku Annę Wyganowską-Krzynówek.

O sprawie przejęcia przez Nitot klubu z Konwiktorskiej 6 głośno zrobiło się w połowie lutego, gdy podczas meczu PKO Ekstraklasy z ŁKS-em Łódź. Na jednym z sektorów stadionu przy ul. Łazienkowskiej kibice Legii Warszawa wywiesili transparent zaadresowany do Francuza, sugerując mu, że może jeszcze wycofać się z tej decyzji. Ten się jednak nie zraził i postanowił rozpocząć akcję ratowania najstarszego klubu w stolicy.

6 marca Gregoire Nitot oficjalnie przejął Polonię Warszawa (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ),  a dzień później oglądał pierwszy mecz w rundzie wiosennej swojego klubu, w którym to Czarne Koszule bezbramkowo zremisowały na wyjeździe z Ursusem Warszawa. Kolejne mecze zostały odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego. 

Warszawski klub boryka się z ogromnymi kłopotami finansowymi. 12 marca br. Urząd Miasta opublikował raport, w którym poinformowano o zawieszeniu decyzji o rezygnacji z rozbudowy kompleksu sportowego przy ul. Konwiktorskiej pod warunkiem rozpoczęcia straty spłaty długu sięgającego 700 tysięcy złotych.

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Zbigniew Boniek o zarażeniu Bartosza Bereszyńskiego. "Przechodzi to tak, jak bardzo lekką grypę"

- Nowy właściciel, który jest równocześnie sponsorem, bardzo poważnie podchodzi do zadania, które sobie wyznaczył. Zobowiązał się do przekazania wszystkich dokumentów o które wnioskowaliśmy w październiku 2019 r.; spłaty zadłużenia klubu do końca czerwca 2020 r., oraz regularnego wnoszenia już od kwietnia bieżących należności - mówiła Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, cytowana na stronie Urzędu Miasta.

Mówi się, że mieszkający od dwóch dekad w Polsce Nitot - właściciel informatycznej firmy Sii Polska - ma zainwestować w Polonię nawet cztery miliony złotych. Oczywiście należy też wziąć pod uwagę fakt, że plany te może spowolnić pandemia koronawirusa w Polsce.

Polonia poinformowała, że Gregoire Nitot został nowym prezesem zarządu klubu, a na jego zastępcę powołano Bartłomieja Dryla, eksperta w zakresie analizy finansowej. Zastąpili oni na stanowiskach prezes Annę Wyganowską-Krzynówek oraz wiceprezesa Krzysztofa Dobosza.

"Ambicje? Wielkie! Ale oczywiście trzeba być realistą. Nie wrócimy do Ekstraklasy jutro, ale liczę, że w ciągu ośmiu lat zbudujemy solidne podstawy klubu, ze zdrową sytuacją finansową, świetną drużyną i znakomitymi kibicami. Mam nadzieję, że na naszych meczach będzie przyjazna atmosfera, która nieść będzie pozytywne wartości. Zaangażowanie i pasja? W pełni!" - napisał Nitot na swoim profilu na Facebooku.

Aktualnie Polonia Warszawa znajduje się na siedemnastym, przedostatnim miejscu w tabeli grupy 1. III ligi. Jeśli nie zdoła awansować przynajmniej na piętnastą pozycję, czeka ją spadek do IV ligi. Wiele również zależy od tego, czy uda się w ogóle rozegrać rundę wiosenną na czwartym szczeblu rozgrywkowym. Na razie, w związku z pandemią koronawirusa, rywalizacja jest zawieszona.

Czytaj też: Jacek Stańczyk: Polonia Warszawa uratowana. Więcej wariatów w polskiej piłce!

Czy Polonia Warszawa zdoła uregulować długi w ciągu roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • Marianek07 Zgłoś
  Potęgę ? Przez 50 lat brzuch mnie z powodu Polonii nie rozbolał mimo patrzenia na jej stadion niemalże każdego dnia, to tym bardziej nie rozboli teraz ale drzyjcie już inni przed
  Czytaj całość
  nadchodzącą potęgą bo zdmuchnie Was ze sportowej mapy, samą historią :):)
  • zawodowiec Zgłoś
   Czy tu chodzi o klub czy o tereny klubu...?
   • veliciraptor Zgłoś
    Śmiech na sali... słychać i czuć bałwochwalstwo w tytule! Kurz na pucharach i medalach Polonii Warszawa jest w tak nikłym wymiarze, iż od razu zaczynam się śmiać... ,,Wykupił
    Czytaj całość
    potęgę...,, czego? W czym Polonia jest potęgą... jednego sezonu? Jednego zawodnika ze zdolnościami piłkarskimi? Czy długów dzięki opasłym działaczom Klubu i Zarządowi?
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL