Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Euro 2020PAP/EPA / ANATOLY MALTSEV / Euro 2020

Koronawirus. UEFA wiele straci na przesunięciu Euro 2020. "Setki milionów euro"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Prezydent UEFA nie ukrywa, że przesunięcie EURO 2020 na 2021 rok oznacza wielkie straty finansowe dla organizacji. Jednocześnie zaprzeczył, jakoby prosił ligi i kluby o wypłatę wysokiego odszkodowania w związku ze zmianą terminu turnieju.

Podczas telekonferencji z udziałem 55 federacji zrzeszonych w UEFA podjęto decyzję o przesunięciu Euro 2020 na czerwiec i lipiec 2021 roku. Dzięki takiemu rozwiązaniu wciąż jest szansa na dokończenie przerwanych przez epidemię koronawirusa sezonów ligowych i w europejskich pucharów.

Prezydent UEFA, Aleksander Ceferin, zaznaczył, że takie zmiany terminów doprowadzą do wielkich strat finansowych. - Oczywiste jest, że UEFA straci setki milionów euro, gdy Euro zostanie rozegranie w 2021 roku. Mistrzostwa Europy to nasz okręt flagowy. Są zdecydowanie naszym najważniejszym źródłem dochodu w 4-letnim okresie. Dlatego ponieśliśmy największą ofiarę - przyznał przedstawiciel UEFA w wywiadzie z "Welt am Sonntag".

Jednocześnie Słoweniec zaprzeczył jakoby UEFA domagała się w związku z przeniesieniem Euro 2020 rekompensaty od federacji i lig (więcej TUTAJ). - Obiecano, że okażą nam solidarność, gdy będzie to konieczne. To wszystko w tym temacie - podkreślił Ceferin.

UEFA będzie mogła pokryć straty związane z przesunięciem turnieju dzięki posiadanym rezerwom w wysokości 575 mln euro.

Czytaj teżKoronawirus. Euro 2020 nadal poważnie zagrożone. Prof. Robert Flisiak: W 2021 roku może być ponowny rzut

ZOBACZ WIDEO EURO 2020 przesunięte o rok. Zbigniew Boniek zabrał głos! "To jedyna rozsądna decyzja"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

 • zbych22 Zgłoś
  Panie Kubiak! I co z tego,ze straci UEFA? Teraz tracą wszyscy,a piszący autor chyba nie rozumie i nie dorósł do tego aby się wypowiadać na ten temat. Jest to zmartwienie UEFA i Bońków.
  Czytaj całość
  Społecznie ważniejsze są inne sprawy niż Euro i UEFA razem wzięte.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL