Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech Szczęsny Getty Images / Valerio Pennicino - Juventus FC / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Serie A. "La Gazzetta dello Sport" chwali Wojciecha Szczęsnego. "Mister 80%"

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Piłkarz Juventusu i reprezentacji Polski, Wojciech Szczęsny, jest pewnym punktem zespołu z Turynu, a lepszy od niego w całej Europie jest jedynie bramkarz Liverpoolu.

Całe Włochy żyją obecnie walką z koronawirusem. W akcję pomagania włączają się również sportowcy, w tym Robert Lewandowski. Polski zawodnik, wraz z żoną Anną, przekazał na pomoc potrzebującym milion euro. Więcej o tej akcji przeczytacie TUTAJ.

Włoska piłka tkwi w zawieszeniu, rozgrywki zostały wstrzymane nie wiadomo na jak długo. Dziennikarze przeanalizowali w tej sytuacji postawę wszystkich bramkarzy broniących w najlepszych ligach europejskich. Ciepłe słowa przeczytał o sobie Wojciech Szczęsny.

Piłkarz Juventusu jest, według "La Gazzetta dello Sport", drugim najlepszym bramkarzem w Europie. Dziennikarze wyliczyli, że zatrzymuje 4 na 5 strzałów. Ochrzcili go nawet "Mister 80%". Lepszy w skuteczności interwencji jest jedynie Alisson z Liverpoolu.

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Ciężka sytuacja klubów sportowych. "Ratunkiem może być wprowadzenie odpowiednich przepisów"


"Broni 4 na 5 strzałów, jest pod tym względem drugi w Europie. Gra Szczęsnego musi cieszyć każdego. Zarówno Maurizio Sarriego, który postawił na niego w realnym zespole, jak i tych, którzy umieścili go w składzie na wirtualne rozgrywki" - czytamy we włoskiej gazecie.

Dziennikarze podkreślali, że miał jeden, może dwa słabsze wieczory, a w pozostałych stanowił silny punkt Juventusu. "To inteligentny człowiek, potrafi żartować. W szatni miły, lecz cichy i spokojny. To prawdopodobnie najbardziej niedoceniany piłkarz Juventusu, choć na boisku nie zawodzi" - napisali dziennikarze "La Gazzetta dello Sport".

CZYTAJ TAKŻE
Koronawirus. Wojciech Szczęsny dał Włochom mocne wsparcie. "Słowa z serca"

Koronawirus. Ambasador Włoch: Wojciech Szczęsny ma rację!

Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL