Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert i Anna Lewandowscy Instagram / Na zdjęciu: Robert i Anna Lewandowscy

Koronawirus. Cztery miliony złotych od Roberta i Anny Lewandowskich na jednoimienne szpitale zakaźne w Polsce

Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
Robert i Anna Lewandowscy postanowili przekazać milion euro na walkę z pandemią koronawirusa. Pieniądze zostaną przekazane między innymi jednoimiennym szpitalom zakaźnym w całej Polsce.

W sobotę informowaliśmy, że Robert i Anna Lewandowscy postanowili przekazać milion euro na walkę z pandemią koronawirusa. - Wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Dobro wraca - mówili wówczas. Pojawiło się pytanie, dokąd dokładnie trafią pieniądze.

Kwota w wysokości czterech milionów złotych zostanie przekazana w równej wysokości na pomoc wszystkim jednoimiennym szpitalom zakaźnym w całej Polsce. Jednoimiennym, czyli w całości przeznaczonym do leczenia chorych na koronawirusa. Pozostała kwota zostanie przekazana na inne cele związane z walką z epidemią. W poniedziałek przygotowywane są stosowne dokumenty, które pozwolą na jednoczesne przekazanie środków szpitalom.

Decyzja o takim rozlokowaniu środków została podjęta po konsultacji z odpowiednimi organami władzy, które koordynują walkę z koronawirusem w Polsce. W gestii władz szpitali jest wykorzystanie środków do takich celów, jakie uznają za najwłaściwsze w dzisiejszej trudnej sytuacji.

Czytaj też:
Koronawirus. Tokio 2020. PKOl chce przełożenia igrzysk. "Nie można dłużej czekać"
Koronawirus. Igrzyska olimpijskie: Australia i Kanada rezygnują. Nie wyślą sportowców

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (81):

 • Ralph Kopcewicz Zgłoś
  Jest medialnie,jest glosno,#zostanwdomu,nic sie nie dzieje Lewandowscy musza sie pokazac,OK cel/datek szczytny ale czy to musi byc zaraz medialne,w ich przypadku...musi !
  • Roland Iks Zgłoś
   może niech zrezygnują z dotacji ponad 40 baniek na restaurację na jeziorze na Mazurach, za którą wszyscy płacimy...to by było coś...ale marketingowo...no jest głośno!!!
   • Legiony.1916 Zgłoś
    ... Kwota w wysokości czterech milionów złotych zostanie przekazana w równej wysokości na pomoc wszystkim jednoimiennym szpitalom zakaźnym w całej Polsce. ... Jakto 4 mln z tego co wiem
    Czytaj całość
    kurs mocno podskoczył w Polsce jakieś 4,60 więc gdzie się podziało 600 tyś złotych PISdu znów okradło kogoś?
    Wszystkie komentarze (81)

    Komentarze (81)

    ×
     Wszystkie komentarze (81)
     PRZEJDŹ NA WP.PL