Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mikel Arteta Getty Images / Stuart MacFarlane/Arsenal FC / Na zdjęciu: Mikel Arteta

Koronawirus. Mikel Arteta twierdzi, że pokonał chorobę. "Czuję, że wyzdrowiałem"

Michał Fabian
Michał Fabian
12 marca u Mikela Artety, trenera Arsenalu, wykryto koronawirusa. Hiszpański szkoleniowiec w rozmowie z hiszpańską telewizją poinformował, że czuje się już bardzo dobrze.

- Po trzech albo czterech dniach zacząłem się czuć lepiej, miałem więcej energii. Objawy ustąpiły. Teraz czuję się bardzo dobrze. Czuję, że wyzdrowiałem - powiedział Mikel Arteta, trener Arsenalu Londyn, w rozmowie z hiszpańską telewizją La Sexta.

37-letni Hiszpan był pierwszą osobą z Premier League zakażoną koronawirusem. Informację o pozytywnym wyniku jego testu podano 12 marca (więcej TUTAJ>>).

Piłkarze Arsenalu zostali objęci dwutygodniową kwarantanną. W tym tygodniu mieli powrócić do treningów, ale już wiadomo, że tak się nie stanie.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- W związku z obecną sytuacją jesteśmy przekonani, że proszenie graczy o powrót do treningów byłoby niestosowne i nieodpowiedzialne - poinformował klub z północnego Londynu. Piłkarze i piłkarki, a także zawodnicy z akademii Arsenalu mają pozostać w domach.

Rozgrywki w Premier League, a także w innych ligach w Anglii, zostały zawieszone przynajmniej do 30 kwietnia tego roku w związku z pandemią koronawirusa.

Czytaj także: Koronawirus. Przedłużono zawieszenie w rozgrywkach Premier League. Jest nowa data

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL