Najnowsze Wyniki/Kalendarz
James Johnson, dyrektor generalny australijskiej federacjiGetty Images / Matt King / Na zdjęciu: James Johnson, dyrektor generalny australijskiej federacji

Koronawirus. Kolejne rozgrywki zawieszone. Piłkarze już nie będą grać w Australii

Robert Czykiel
Robert Czykiel
To musiało się tak skończyć. Zawody australijskiej ekstraklasy zostały zawieszone z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. - Priorytetem jest bezpieczeństwo - mówi dyrektor generalny.

Australijskie rozgrywki piłkarskie A-League jeszcze w miniony weekend się odbywały. Już wtedy jednak nie wszyscy grali, bo część meczów odwołano. Kwestią czasu było oficjalne ogłoszenie zawieszenia ligi.

Tak się stało we wtorek. Organizator rozgrywek poinformował, że z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa liga zostaje zawieszona. Na razie do 22 kwietnia i wtedy zapadnie decyzja, co dalej.

- Naszym priorytetem jest zapewnienia bezpieczeństwa środowisku piłkarskiemu, ale także całemu społeczeństwu. Każdy kolejny dzień budzi coraz większe obawy i niezbędne jest podjęcie środków zapobiegawczych oraz prospołecznych - mówi James Johnson, dyrektor generalny australijskiej federacji.

Wcześniej zawieszono rozgrywki ligowe w innych dyscyplinach sportu w Australii. Przerwa w lidze piłkarskiej jednak zaboli m.in. Polaków. W miniony weekend mecze transmitowała stacja Eleven i była to jedyna okazja, by jeszcze emocjonować się futbolem na żywo.

Koronawirus. Kamil Glik dostał po kieszeni. Monaco wysłało wszystkich na częściowe bezrobocie >>

Koronawirus a PKO Ekstraklasa. Cezary Kulesza: PZPN powinien pożyczyć klubom pieniądze >>

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL