Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marco Sportiello Getty Images / Nathan Stirk / Na zdjęciu: Marco Sportiello

Koronawirus. Marco Sportiello, bramkarz Atalanty Bergamo, zakażony

Dawid Borek
Dawid Borek
Kolejny piłkarz z Serie A zakażony koronawirusem. Test dał wynik pozytywny u Marco Sportiello, bramkarza Atalanty Bergamo.

"Klub uzyskał informację o pozytywnym teście na koronawirusa u Marco Sportiello. U zawodnika nie ma żadnych objawów. Zastosowano zapobiegawczą kwarantannę. Do 27 marca dotyczy ona wszystkich członków pierwszego zespołu" - poinformowała Atalanta Bergamo.

Marco Sportiello jest rezerwowym bramkarzem Atalanty Bergamo. W tym sezonie rozegrał cztery spotkania w pierwszym zespole - trzy w Serie A, jedno w Lidze Mistrzów. Wpuścił sześć bramek.

Bergamo jest uznawane za epicentrum pandemii koronawirusa we Włoszech. W miejscowości liczącej 120 tys. mieszkańców już zmarło kilkaset osób. Na razie nie zapowiada się, by sytuacja miała zostać opanowana w najbliższych dniach.

To kolejny przypadek zakażenia koronawirusem u zawodnika Serie A. Wcześniej potwierdzono przypadki zachorowań m.in. u kilku piłkarzy Sampdorii Genua, w tym u Bartosza Bereszyńskiego.

Zobacz też:
Koronawirus. Arkadiusz Reca: Modlimy się, żeby to już się skończyło
Koronawirus we Włoszech. Roberto Mancini: włoscy lekarze są najlepsi

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL