Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Realu Madryt i FC BarcelonyGetty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt i FC Barcelony

Koronawirus. La Liga. Kluby domagają się pozwolenia na powrót do treningów

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
W dobie, kiedy epidemia koronawirusa zbiera swoje straszne żniwo w Hiszpanii, kluby La Liga myślą o... powrocie do pracy. - Wszystkie obiekty piłkarskie zostały wyczyszczone i zdezynfekowane - pisze dziennik "AS".

"Koronawirus przynosi konsensus, którego często brakuje pomiędzy klubami w hiszpańskim futbolu. Teraz kluby razem szukają sposobu na to, żeby wrócić do treningów, które zostały wstrzymane do odwołania z powodu wprowadzenia stanu wyjątkowego w Hiszpanii" - czytamy na stronach dziennika "AS".

Gazeta dowiedziała się, że Real, Barcelona i pozostałe kluby La Liga łączą siły, żeby uzyskać zgodę na wznowienie treningów. Chcą tego pomimo rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 na Półwyspie Iberyjskim. Do wtorku (24 marca) w Hiszpanii stwierdzono blisko 40 tys. przypadków zakażenia śmiertelnym wirusem. Zmarło 2800 osób.

Obiekty klubowe są już gotowe na powrót piłkarzy. "Wszystkie obiekty treningowe zostały wyczyszczone i zdezynfekowane. Szatnie zostały powiększone, tak aby w jednej strefie nie znajdowało się więcej niż trzech zawodników - z zachowaniem bezpiecznej odległości od siebie" - pisze "AS".

Przedstawiciele La Liga mają nadzieję, że władze zezwolą im na powrót na boisko po 11 kwietnia, kiedy ma zapaść decyzja o ewentualnym przedłużeniu stanu wyjątkowego. Będzie to możliwe tylko w przypadku zakwalifikowania piłkarzy zawodowych do grupy upoważnionej do wykonywania pracy w stanie zagrożenia epidemiologicznego.

Zobacz:
Koronawirus. PKO Ekstraklasa. Propozycja Rakowa Częstochowa jak "Igrzyska Śmierci"
Koronawirus w Hiszpanii. Piłkarze Realu Madryt przekażą swoje pieniądze

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

 • uzytkownik usunął konto Zgłoś
  "Będzie to możliwe tylko w przypadku zakwalifikowania piłkarzy zawodowych do grupy upoważnionej do wykonywania pracy w stanie zagrożenia epidemiologicznego."................W
  Czytaj całość
  czasach pandemii???? Szok!!!. Przytoczyłbym tutaj popularne przysłowie....ale aż ręce opadają jak to się czyta......
  • yes Zgłoś
   Póki żyją i są zdrowi, to chcą. Nikt nie wie kiedy i jak skończy się "wyskok" koronawirusa. Dotyczy to Hiszpanii, Włoch, Polski, Białorusi i innych państw, nie tylko w
   Czytaj całość
   piłce...

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL