Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość Cristiano RonaldoGetty Images / Na zdjęciu: radość Cristiano Ronaldo

Koronawirus. Cristiano Ronaldo i Jorge Mendes przekazali ponad milion euro portugalskim szpitalom

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Cristiano Ronaldo i jego agent Jorge Mendes przekazali 1,1 mln euro szpitalom w Lizbonie i Porto. Gwiazdor Juventusu to kolejny piłkarz z topu, który wsparł finansowo walkę z pandemią SARS-CoV-2.

Pięciokrotny laureat Złotej Piłki "France Football" i jeden z najbardziej wpływowych menedżerów w świecie piłki przekazali datek na rzecz oddziałów intensywnej terapii w szpitalach Santa Maria w Lizbonie i Santo Antonio w Porto.

O darowiźnie Ronaldo i Mendesa poinformowało kierownictwo wspartych szpitali. Pieniądze od Ronaldo i Mendesa zostaną przeznaczone na zakup łóżek, wentylatorów, monitorów pracy serca oraz pomp i strzykawek infuzyjnych.

W szpitalu Santa Maria pojemność OIOM-u zwiększy się z 31 do 51 łóżek, a w szpitalu Santo Antonio powstaje 15 nowych miejsc intensywnej terapii. W obu placówkach wsparte przez piłkarza i jego agenta OIOM-y zostaną nazwane ich imionami.

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Mistrzostwa Europy przełożone! "Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy piłkarze wybiegną na boiska"

- Dziękujemy Cristiano Ronaldo i Jorge Mendesowi za taki gest w tak trudnych czasach, kiedy kraj jest w potrzebie. To wielki altruizm - mówi dyrektor lizbońskiego szpitala Paulo Barbosa.

Ronaldo to kolejny po Robercie Lewandowskim, Lionelu Messim, Joshua Kimmichu czy Leonie Goretzce piłkarz ze światowego topu, który wsparł finansowo walkę z pandemią SARS-CoV-2.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (9):

 • keotarnów Zgłoś
  a na jurka o sienapierdziela
  • uzytkownik usunął konto Zgłoś
   @kecaj1962: Skąd wiesz czy CR7 i inni nie dali jeszcze więcej???? Oni w przeciwieństwie do niektórych nie ogłaszają tego w mediach. Gdyby nie te szpitale to pewnie nigdy byśmy się o tym
   Czytaj całość
   nie dowiedzieli....
   • kecaj1962 Zgłoś
    już gdzie indziej to napisałem ,że darowizna CR7 i Messiego po 1 mln euro to żaden szał...Dali swoją tygodniówkę...ale tak po prawdzie kibice ,ich sponsorzy chorują i umierają więc
    Czytaj całość
    gwiazdy sportu powinni się złożyć na walkę z wirusem....na codzień gwiazdorzy są przepłacanii teraz niech oddadzą trochę kibicom którzy kupując bilety ich sponsorują.... Lewandowscy,szacun. Dali dużo więcej procentowo od CR7 i Messiego
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL