Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gary NevilleGetty Images / Na zdjęciu: Gary Neville

Koronawirus. Gary Neville nie wierzy, że uda się dograć ten sezon. "To jest nie do pomyślenia"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Gary Neville uważa, że powrót Premier League za 3-4 miesiące jest nierealny. Były piłkarz sugeruje, że obecny sezon nie zostanie dokończony.

Pandemia koronawirusa cały czas się rozprzestrzenia, a to coraz bardziej niepokoi środowisko piłkarskie. Na razie nic nie wskazuje na to, że rozgrywki zostaną szybko wznowione. Nie brakuje także ekspertów, którzy uważają, że ten sezon już jest stracony.

Gary Neville uważa, że obecnie nie należy myśleć o piłce nożnej, bo trzeba skupić się na walce z niebezpiecznym wirusem. Były gracz Manchesteru United nie wierzy, że Premier League dokończy sezon.

- W tej chwili to nie do pomyślenia, że piłka nożna wróci w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy, a to dlatego, że wszystko jest sparaliżowane - mówi.

- Wznowienie rozgrywek nie jest możliwe, chociażby ze względu na fakt, że do obsługi meczu potrzebna jest policja i pogotowie ratunkowe, a te służby będą niedostępne w ciągu najbliższych miesięcy. Wszyscy będą w szpitalach i domach opieki, by zajmować się chorymi ludźmi, którzy tego najbardziej potrzebują - tłumaczy Neville.

Na razie władze Premier League podtrzymują zamiar dokończenia sezonu. 3 kwietnia będą prowadzone rozmowy z klubami na temat wznowienia rozgrywek.

Koronawirus. Nietypowy pomysł Gary’ego Neville'a. "Piłkarze mogą grać codziennie" >>

Koronawirus. Premier League. Clive Allen zakażony SARS-CoV-2 >>

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Ciężka sytuacja klubów sportowych. "Ratunkiem może być wprowadzenie odpowiednich przepisów"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uda się dokończyć sezon w Premier League?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL