Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Timo HuebersGetty Images / Roland Krivec/DeFodi Images / Na zdjęciu: Timo Huebers

Koronawirus. Piłkarski "pacjent zero" wyleczony. Timo Huebers zakończył kwarantannę

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Timo Huebers był pierwszym profesjonalnym piłkarzem, u którego zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Zawodnik Hannoveru 96 pomyślnie zakończył okres kwarantanny.

11 marca Hannover 96 oficjalnie poinformował, że Timo Huebers jest zakażony koronawirusem. Uważa się, że to pierwszy profesjonalny piłkarz, u którego zdiagnozowano zakażenie.

Niemieckie media określają go jako "piłkarski pacjent zero". Właśnie pojawiły się nowe wieści na jego temat i są one optymistyczne. 23-latek po dwutygodniowej kwarantannie jest już zdrowy.

W środę Huebers dwukrotnie przeszedł test na obecność koronawirusa. Za każdym razem wynik był negatywny, dzięki czemu może zakończyć życie w izolacji.

- Już nie mogę się doczekać pierwszego joggingu i swobody. Oczywiście zachowując środki ostrożności dotyczące kontaktów. Wspaniale będzie móc znowu wyjść z mieszkania - komentuje szczęśliwy piłkarz.

Kwarantannę nadal przechodzą jego pozostali koledzy z drużyny. W ich przypadku zakończy się ona w czwartek.

Koronawirus. Serie A ma dwa scenariusze zakończenia rozgrywek >>

Koronawirus. Bundesliga. 20 mln euro dla biedniejszych klubów >>

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Mistrzostwa Europy przełożone! "Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy piłkarze wybiegną na boiska"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL