Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał ListkiewiczWP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: Michał Listkiewicz

Euro 2020. UEFA zmieni gospodarzy turnieju? Listkiewicz proponuje... Polskę

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Euro 2020 zostało przesunięte na 2021 rok, ale pojawiają się głosy, że może też dojść do zmiany gospodarzy. - A dlaczego nie Polska? - zastanawia się Michał Listkiewicz.

W związku z epidemią koronawirusa UEFA zdecydowała się przenieść mistrzostwa Europy na przyszły rok. Na tę chwilę oficjalnie nie pojawiła informacja o zmianie współorganizatorów. Przypomnijmy, że Euro 2020 ma się odbyć w aż 12 państwach.

Michał Listkiewicz już w rozmowie z WP SportoweFakty nie wykluczał, że część krajów może zrezygnować z turnieju, także w związku z trwającą epidemią. - Może się zdarzyć tak - jak w przypadku Rumunii prosiła o przełożenie, bo w innym przypadku zrezygnuje - że niektóre kraje mogą się wycofać. Za rok wirus może być już wspomnieniem, ale dalej będzie tkwił w świadomości - mówił kilka dni temu (czytaj TUTAJ).

Jeszcze dalej były prezes PZPN poszedł podczas rozmowy z dziennikarzami "TVP Sport". 66-latek zasugerował, że UEFA może przenieść turniej do jednego bądź dwóch krajów. A jakie typy ma były prezes PZPN? Wielką Brytanię, państwa skandynawskie, ale i... Polskę. 

ZOBACZ WIDEO EURO 2020 przesunięte o rok. Zbigniew Boniek zabrał głos! "To jedyna rozsądna decyzja"

- Trochę egoistycznie powiem: a dlaczego nie Polska? Oczywiście niedawno mieliśmy Euro, i to Euro wspaniałe. Spotykam się z ludźmi z różnych krajów i oni mówią, że turnieju z tak świetną atmosferą nie pamiętają. Ale pewnie kontrowersje budziłoby to, że znów dostalibyśmy dużą imprezą po zaledwie ośmiu latach - przyznał Listkiewicz.

Na tę chwilę wiadomo, że turniej odbędzie się w 12 miastach-gospodarzach w 12 różnych państwach, w dniach od 11 czerwca do 11 lipca 2021 roku

Czytaj teżKoronawirus. Euro 2020 nadal poważnie zagrożone. Prof. Robert Flisiak: W 2021 roku może być ponowny rzut

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL