Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiGetty Images / PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Koronawirus w Polsce. Robert Lewandowski pod wrażeniem postawy polskiej służby medycznej

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Robert Lewandowski postanowił napisać krótki list do lekarzy i pielęgniarek. Kapitan reprezentacji Polski dziękuje im za codzienną walkę ze skutkami pandemii koronawirusa.

1389 zarażonych i 16 ofiar śmiertelnych. Takim bilansem zakończył się piątek. W Polsce cały czas sytuacja jeszcze nie jest tragiczna, a duża w tym zasługa służby medycznej, której pracownicy każdego dnia harują, by zwalczyć pandemię koronawirusa.

W ostatnich tygodniach wiele osób zmieniło zdanie na temat lekarzy i pielęgniarek. Przedstawiciele tych zawodów zyskali wielki respekt wśród rodaków. Teraz list do nich napisał Robert Lewandowski. Piękne słowa kapitana reprezentacji Polski pojawiły się w "Super Expressie".

"Pomagać i być solidarnym trzeba zawsze, ale w takich chwilach jak dziś musimy być wszyscy jeszcze silniejsi i jeszcze bardziej razem. To ważne, by wspierać innych w ich pracy, dodawać otuchy. Personel medyczny, każdy pracownik szpitali, przychodni czy karetek, jest dziś na froncie walki z wirusem, a przecież wykonuje też inne zadania. Jestem pełen podziwu dla Was, dla serca, jakie wkładacie w pomaganie innym. Życzę Wam wszystkim siły, wytrwałości i tego by to dobro jakie dajecie, do Was wróciło" - pisze polski napastnik.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Dziennik zapytał także innych sportowców o opinię na temat służby zdrowia. Wszyscy z podziwem komentują ich codzienną pracę.

- Niektórzy dopiero teraz doceniają tych, którzy teraz są nam niezbędni i idą - jak na wojnie - w pierwszym szeregu, żeby ratować ludzi. Podziwiam ich od zawsze i jestem im niezmiernie wdzięczny - mówi Adam Małysz.

- To piękne i smutne jednocześnie, że dopiero teraz, w trakcie epidemii, tak wielu ludzi przypomniało sobie o waszym istnieniu. Patrzę na wasz heroizm i jestem dumny, że jestem Polakiem - komentuje Grzegorz Krychowiak.

Wracając do Lewandowskiego. Gwiazdor Bayernu Monachium wspiera lekarzy nie tylko dobrym słowem. Już wcześniej wraz z żoną przekazali milion euro na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do jednoimiennych szpitali zakaźnych w naszym kraju.

Koronawirus. Miliony z piłki na rzecz walki z pandemią. Lewandowski wywołał efekt domina >>

Koronawirus. W drużynie z Lewandowskimi. Każda pomoc się liczy >>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL