Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Principality Stadium w CardiffGetty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Principality Stadium w Cardiff

Koronawirus. Stadion w Cardiff przekształcony w szpital polowy. W przeszłości zwyciężali tam Polacy

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Niemal na całym świecie trwa walka z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Wiele obiektów sportowych jest przekształcanych w tymczasowe szpitale. Niebawem 2000 łóżek ma się pojawić na Principality Stadium w Cardiff. W przeszłości grali tam Polacy.

Rada Zdrowia Cardiff, Uniwersytet Medyczny Vale oraz Walijska Unia Rugby połączyły swoje siły, aby udostępnić Principality Stadium i przekształcić go w tymczasowy szpital polowy.

- Mam szczerą nadzieję, że nie będziemy musieli wykorzystywać pełnych możliwości tego miejsca. Zdecydowanie lepiej jest opracować plany oparte na dowodach naukowych i modelach przygotowanych przez ekspertów - powiedział Len Richards, dyrektor generalny ds. zdrowia w rozmowie z telewizją BBC.

Walijski minister zdrowia Vaughan Gething przekazał, że zabezpieczono 8 milionów funtów na ten projekt.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- To zaszczyt móc oferować nasze usługi, udogodnienia i znaczną liczbę personelu, aby pomóc w czasie krajowej sytuacji kryzysowej - dodał Martyn Phillips, dyrektor naczelny Walijskiej Unii Rugby.

Na co dzień na Principality Stadium odbywają się mecze rugby czy turnieje Grand Prix na żużlu. Obiekt w Cardiff jest szczęśliwy dla polskich piłkarzy - w 2006 roku zwyciężyli tam w meczu eliminacji MŚ 2006 (3:2).

Czytaj także:
Bundesliga spróbuje wznowić rozgrywki. Przełożony przetarg na prawa telewizyjne
Bartosz Bereszyński zaskoczył. Pokazał efekt 20-dniowej kwarantanny

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL