Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefano Okaka (z lewej) oraz Kalidou KoulibalyPAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: Stefano Okaka (z lewej) oraz Kalidou Koulibaly

Koronawirus we Włoszech. Minister sportu nie ma wątpliwości. "Nie ma szans na powrót Serie A 3 maja"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Włoskie ministerstwo sportu zawiesi imprezy sportowe do końca kwietnia. W dodatku nie będzie można trenować poza domem. Minister Vincenzo Spadafora tym samym wykluczył powrót Serie A na początku maja.

W niedzielę głos zabrał Vincenzo Spadafora, który we Włoszech kieruje ministerstwem sportu. Nie miał on dobrych informacji dla kibiców, którzy liczą na szybki powrót rozgrywek piłkarskiej Serie A.

- Nie ma szans na powrót Serie A 3 maja. To jest nierealne - przyznał minister sportu.

Spadafora dodał, że w poniedziałek będzie wnioskować o zawieszenie wszystkich imprez sportowych do końca kwietnia. To jednak nie wszystko.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Rozszerzę zakaz na ośrodki treningowe. Do tej pory tak nie było, bo istniała możliwość, że igrzyska olimpijskie odbędą się zgodnie z planem - komentuje.

Ta decyzja jest także odpowiedzią na plany niektórych klubów Serie A, które chciały lada moment rozpocząć treningi w swoich ośrodkach szkoleniowych. Teraz będzie to niemożliwe, a o formę będzie można dbać jedynie w domu.

Minister sportu przy okazji zapowiedział, że szykuje ogromne wsparcie finansowe dla klubów amatorskich. Na pomoc w dobie pandemii koronawirusa chce przekazać aż 400 mln euro.

- Sport to nie tylko piłka nożna, a piłka nożna to nie tylko Serie A. Od Serie A oczekuję, że pojawi się tam potrzeba zmiany. Duże kluby żyją w bańce i funkcjonują poza swoimi możliwościami, zaczynając od milionowych pensji zawodników. Kluby muszą zrozumieć, że po tym kryzysie już wszystko może nie być takie jak wcześnie - mówi Spadafora.

Serie A. AS Roma ruszyła z pomocą. Najstarsi kibice otrzymali paczki z niezbędnymi artykułami >>

Koronawirus. Bartosz Bereszyński zaskoczył. Pokazał efekt 20-dniowej kwarantanny >>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uda się dokończyć ten sezon Serie A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL