Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rustu RecberGetty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Rustu Recber

Koronawirus. Rustu Recber w stanie ciężkim. Żona piłkarza prosi o modlitwę

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Rustu Recber zachorował na COVID-19 i przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu w Stambule. Małżonka piłkarza zwróciła się do kibiców z prośbą o modlitwę.

Legendarny turecki bramkarz, 46-letni Rustu Recber, jest hospitalizowany w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 - więcej TUTAJ. Były zawodnik m.in. Fenerbahce Stambuł, Barcelony i Besiktasu znajduje się w stanie ciężkim w jednym ze stambulskich szpitali.

Żona byłego piłkarza, Isil Recber, powiedziała tureckim mediom, że ​​jej mąż został odizolowany od pozostałych pacjentów i nie wolno go odwiedzać. - To dla nas krytyczny i trudny okres. Módlmy się do Boga, żeby przywrócił zdrowie wszystkim chorym, w tym mojemu Rustu - poprosiła kibiców.

"Wyzdrowiej Rustu! Kochamy Cię i my - FC Barcelona - jesteśmy z Tobą!" - czytamy na twitterowy profilu Dumy Katalonii, gdzie ukazał się wpis z życzeniami powrotu do zdrowia w języku tureckim.

Kilka dni temu 120-krotny reprezentant Turcji (w latach 1993-2012) nagle poczuł się źle i z objawami zakażenia koronawirusem trafił do szpitala. Test na obecność SARS-CoV-2 był dodatni. Do poniedziałku (30 marca, stan z godz. 13) w Turcji stwierdzono 9217 przypadków zachorowań. Zmarło 131 osób.

Zobacz:
Koronawirus. Andrij Szewczenko: Jest jak po wybuchu w Czarnobylu

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

 • OSKAR_B Zgłoś
  Pamiętam 5 piłkarzy Turcji, która zdobyła brąz na MŚ: Rustu, Sukur, Mansiz, Emre i Hasan Sas. Co do Rustu bronił w FC Barcelonie, ale nie przebił się, trochę jak Baia czy Enke, ale
  Czytaj całość
  120 spotkań w reprezentacji Turcji, gdzie rywalizował z Demirelem, tylko świadczy o jego klasie bramkarskiej.Oby wygrał ten najważniejszy w życiu mecz!

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL