Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Tottenhamu Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: kibice Tottenhamu

Koronawirus. Tottenham Hotspur chce oddać stadion na walkę z pandemią

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Tottenham Hotspur Stadium może być wykorzystany przez National Health Service (NHS) w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Z propozycją udostępnienia obiektu wystąpili sami działacze Spursów.

Tottenham zaoferował swój stadion na potrzeby NHS (Państwowej Służby Zdrowia w UK), żeby pomóc w walce z pandemią koronawirusa - poinformował dziennik "Daily Mail".

"Jako klub zawsze mieliśmy pewność, co do naszego zaangażowania w większą społeczność. Nigdy nie było to ważniejsze niż obecnie. Chcemy udostępnić Tottenham Hotspur Stadium służbom epidemiologicznym - ogłosił Daniel Levy, prezes klubu z Londynu.

Jak pisze "Daily Mail" obecnie toczą się rozmowy na temat tego, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń na obiekcie, którego trybuny podczas meczu mogą pomieścić 62 tys. widzów.

Decyzja władz Tottenhamu zbiegła się z doniesieniami brytyjskich mediów, że na podobny gest zdecydowali się też właściciele Manchesteru City. Etihad Stadium również może być wykorzystany w walce ze śmiercionośnym wirusem.

Do poniedziałku (30 marca, stan z godz. 20) w Wielkiej Brytanii stwierdzono 22448 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1411 osób.

Zobacz:
Premier League. Jack Grealish apelował o zostanie w domach. Niedługo później... rozbił auto po imprezie
Koronawirus. Fatih Terim opuścił szpital

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL