Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Igli TareGetty Images / Marco Rosi / Na zdjęciu: Igli Tare

Koronawirus we Włoszech. Wstrząsające słowa dyrektora Lazio Rzym. "Czuję się jak w horrorze"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Igli Tare jest mocno poruszony tym, co dzieje się we Włoszech. Najbardziej wstrząsnęły nim wojskowe ciężarówki, które każdego dnia wywożą zmarłych. Mimo to apeluje, by dokończyć sezon w Serie A.

Włochy są jednym z krajów najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Do tej pory potwierdzono ponad 100 tysięcy zakażenia, a przeszło 11,5 tys. ludzi zmarło. Ostatnio jednak pojawiło się w światełko w tunelu, bo liczba zarażeń zaczęła spadać.

Ludzie jednak cały czas żyją w strachu. W tym gronie jest Igli Tare, który w Lazio Rzym pracuje jako dyrektor sportowy. Jego wywiad dla Sport1 wywołał duże poruszenie na całym świecie.

- Na początku wszyscy podeszliśmy do sprawy lekceważąco, bo porównywano koronawirusa do Eboli. Z czasem jednak byliśmy coraz bardziej świadomi, gdy we Włoszech zaczęły rosnąć statystyki. Sytuacja stawała się coraz trudniejsza. Dziś możemy już mówić o wojnie. Gdy widzisz przez kilka tygodni ciężarówki wojskowe, przewożące trumny ze zmarłymi, to jesteś zszokowany. To katastrofa dla całego kraju - mówi Albańczyk.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Najbardziej przerażająca jest niepewność dotycząca koronawirusa. Tak, czasami bardzo się boję. Każdego dnia słyszymy inną wersję. To smutne, że czegoś takiego doświadczamy w 2020 roku. Czuję się jak w horrorze. Musimy sobie z tym radzić każdego poranka. Konsekwencje tego wirusa wpłyną na nasze codzienne życie w najbliższych miesiącach. Już nic nie będzie takie, jak kiedyś - dodaje.

Kibiców piłkarskich zastanawia, co się stanie w Serie A. Liga została zawieszona i coraz częściej pojawiają się głosy, że sezon powinien już zostać zakończony. Tare jednak apeluje, by nie dopuszczono do takiego rozwiązania.

- Sezon musi zostać dokończony. Z szacunku dla zmarłych i kibiców. Nadszedł czas, by podjąć ostateczną decyzję. Liczba zakażonych ludzi jest coraz mniejsza i zakończenie sezonu byłoby niesprawiedliwe - tłumaczy.

Koronawirus. Serie A. Szef ligi włoskiej odpiera zarzuty ministra sportu >>

Koronawirus. Diego Godin krytykuje Serie A. "Byliśmy narażani do ostatnich chwil" >>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL