Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Quincy Promes (Ajax Amsterdam)Getty Images / ANP Sport / Na zdjęciu: Quincy Promes (Ajax Amsterdam)

Koronawirus. Eredivisie nie zostanie wznowiona do czerwca

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Piłkarze w lidze holenderskiej nie wznowią rywalizacji przez najbliższe dwa miesiące. Dokończenie sezonu w Eredivisie jest coraz mniej prawdopodobne.

Piłkarze w Eredivisie rozegrali ostatnie mecze 8 marca. Liderem po 26 z 34 kolejek jest Ajax Amsterdam, który wyprzedza AZ Alkmaar oraz Feyenoord Rotterdam. Kolejność w tabeli na pewno nie zmieni się ani w kwietniu, ani w maju.

Wprowadzone przez parlament ograniczenia wykluczają wznowienie grupowych treningów w klubach do 28 kwietnia, a organizowanie meczów z udziałem publiczności przynajmniej do 1 czerwca. Osoby zarządzające holenderską piłką nożną rozważały rozgrywanie spotkań na pustych stadionach, ale i to jest aktualnie niemożliwe, dlatego już w marcu ogłosiły, że nie będzie ich w najbliższych dwóch miesiącach.

"Będziemy grać w piłkę nożną tylko wtedy, gdy jest to bezpieczne. Zdrowie jest najważniejsze zawsze, a zwłaszcza teraz" - czytamy w komunikacie Eredivisie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Rafał Gikiewicz trzyma formę. Trenuje z... psem

Holendrzy biorą jeszcze pod uwagę dokończenie sezonu, ale uzależniają to od postanowień UEFY, które zostaną przedstawione w środę.

"Staramy się znaleźć sposób na rozegranie meczów zgodnie z prawem i ustaleniami, które UEFA doradzi w środę. Badamy możliwość dokończenia sezonu, ponieważ każda decyzja ma daleko idące konsekwencje finansowe dla wszystkich profesjonalnych organizacji piłkarskich i ich pracowników".

Czytaj także: "W jakim kwietniu wróci futbol?". Leśnodorski nie widzi szans na szybkie wznowienie ligi

Czytaj także: Zbigniew Boniek zaapelował do piłkarzy: Pokażcie, że jesteście gotowi na poświęcenia

Czy UEFA powinna zezwolić na dokończenie lig krajowych latem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL