Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksandar VukovićGetty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Aleksandar Vuković

PKO Ekstraklasa. Aleksandar Vuković komplementuje swoich piłkarzy. "Przyzwoici ludzie"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Równo rok temu Aleksandar Vuković został pierwszym trenerem Legii Warszawa. Serb jest zadowolony ze swojej pracy, a o podopiecznych wypowiada się z wielkim szacunkiem.

2 kwietnia 2019 roku Aleksandar Vuković został pierwszym trenerem Legii Warszawa. Wcześniej w klubie pracował jako asystent bądź tymczasowy szkoleniowiec. Przez rok drużynę poprowadził w 47 meczach (27 zwycięstw, 9 remisów i 11 porażek), a w poprzednim sezonie zdobył wicemistrzostwo Polski.

Przed zawieszeniem rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa Legia plasowała się na pierwszym miejscu z 8 punktami przewagi nad drugim zespołem w stawce. - Mam satysfakcję, że drużyna odzyskała zaufanie i sympatię kibiców, bo na końcu to oni kupują bilety i przychodzą na stadion - podkreślił Vuković w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Serbski trener wypowiedział się również na temat swoich podopiecznych. - Wobec zawodników zawsze będę otwarty i szczery. Żadnego nigdy celowo nie oszukam (...) Niedawno wprowadzałem do szatni Tomka Pekharta i powiedziałem: "Tutaj siedzą dobrzy piłkarze i przyzwoici ludzie". Każdemu nowemu zawodnikowi to powtarzam, i dodaję, że musi się dostosować - dodał.

Wciąż nie wiadomo, czy uda się dokończyć obecny sezon Ekstraklasy. Do końca sezonu zasadniczego pozostały 4 kolejki. Później tabela ma zostać podzielona na dwie grupy, w których drużyny mają do rozegrania po 7 spotkań.

Czytaj też:
-> Koronawirus. Ekstraklasa SA i PZPN chcą wznowić rozgrywki. Jeśli się nie uda, kształt lig bardzo się zmieni
-> Koronawirus. Szymon Mierzyński: Kasowanie spadków jest niesprawiedliwe, zabezpiecza głównie ekstraklasę (komentarz)

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: świetny trening bramkarza na czas koronawirusa. Sam strzelał, sam bronił...

Czy Aleksandar Vuković to odpowiedni trener dla Legii Warszawa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL