Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leo Messi (z lewej) oraz Ruben PardoPAP/EPA / Andreu Dalmau / Na zdjęciu: Leo Messi (z lewej) oraz Ruben Pardo

Koronawirus. Wielkie straty ligi hiszpańskiej. Są dużo gorsze prognozy

Jakub Artych
Jakub Artych
Nie 700 mln euro, a ponad 950 mln mogą stracić hiszpańskie kluby, jeśli sezon 2019/20 nie zostanie wznowiony. Najbardziej ucierpią drużyny, które grają w europejskich pucharach.

Początkowo kluby Primera Division oszacowały straty na około 648 milionów euro. Ta liczba była poprawna, ale teraz zaktualizowano te dane, uwzględniając wydatki wynikające także z braku kontynuowania rozgrywek europejskich (Liga Mistrzów i Liga Europy). Jeśli nie zostaną one wznowione, drużyny stracą łącznie prawie miliard euro.

Kluby w Hiszpanii aktualnie przewidują kilka scenariuszy. Najgorszy zakłada łączną stratę 956,6 mln euro. Jeżeli sezon uda się dokończyć, wyniesie ona "tylko" 303,4 mln euro. Biorąc pod uwagę optymistyczny wariant i pojawienie się kibiców na trybunach, ta kwota zmniejszy się o połowę (156,4 mln).

Jak podkreśla dziennik "Marca", prezes La Ligi - Javier Tebas - opracował dwie strategie. Jeśli piłkarze nie wrócą na boisko, to zawodnicy poprzez ścięcie pensji wezmą na siebie 47 procent strat (451 z 956,6 milionów euro). Najbardziej prawdopodobny wariant to gra bez kibiców. W takim wypadku byłoby to 46 procent (140 z 303 milionów), a przy pełnym powrocie 49 procent (77 ze 156 milionów).

Przypomnijmy, że kluby w Hiszpanii już podjęły poważne decyzje. Piłkarze FC Barcelona zrzekli się 70 procent wypłaty, a ponadto wspomogą pracowników klubu, by ci otrzymywali pełne wynagrodzenie. Z powodu pandemii koronawirusa mistrzowie Hiszpanii mogą stracić ponad 100 mln euro.

Zobacz także: Koronawirus. Finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy mogą zostać rozegrane bez kibiców

Zobacz także: Włosi piszą o "szokujących" żądaniach Arkadiusza Milika. "Postanowił opuścić Napoli"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy w Hiszpanii uda się dokończyć sezon LaLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL