Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Goyo BenitoEast News / Goyo Benito

La Liga. Zmarł obrońca Goyo Benito, legenda Realu Madryt

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Po ponad 10 latach walki z chorobą, w wieku 73 lat, zmarł Goyo Benito. Od 1969 do 1982 roku grał w barwach Realu Madryt. Zdobył z Królewskimi aż 11 tytułów.

"Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci jednej z legend naszego klubu, Goyo Benito. Składamy szczere kondolencje żonie, dzieciom, krewnym i wszystkim fanom Realu Madryt na całym świecie" - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej klubu.

"Goyo Benito zawsze był przedstawicielem wartości naszego klubu. Przez trzynaście sezonów nosił koszulkę Realu. Był niezdarty w obronie. Razem z nim Real wygrał sześciokrotnie mistrzostwo ligi i zdobył pięć Pucharów Hiszpanii. Rozegrał aż 420 spotkań w barwach Realu i 22 pojedynki w reprezentacji narodowej. Cały czas byliśmy z nim w trakcie walki z chorobą. Opłakujemy stratę jednego z najlepszych obrońców w historii klubu" - dodali przedstawiciele Realu Madryt.

Śmierć legendy Królewskich poruszyła między innymi Sergio Ramosa, obecnego kapitana Realu. "Spoczywaj w pokoju Goyo Benito. Byłeś wzorem dla Realu Madryt" - napisał na Twitterze Hiszpan. 

"Straciliśmy niesamowitą osobę, która Real miała w sercu" - to już natomiast wpis z mediów społecznościowych Ikera Casillasa, byłego bramkarza Królewskich, który także opłakiwał śmierć obrońcy. 

Czytaj także:
Real Madryt nie boi się pandemii koronawirusa. Klub ma duże rezerwy
Powstał plan powrotu do rozgrywek ligowych w Hiszpanii. Ale czy realny?

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL