Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Philippe CoutinhoGetty Images / Kevin C. Cox / Na zdjęciu: Philippe Coutinho

Koronawirus. Rozdał żywność najuboższym. Piękny gest Philippe Coutinho

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Zawodnik Bayernu Monachium Philippe Coutinho podjął walkę ze skutkami pandemii koronawirusa. 20 ton produktów trafiło do fawel w Rio de Janeiro.

Philippe Coutinho obecnie odbywa społeczną kwarantannę w Monachium, ale piłkarz Bayernu (w tym sezonie na wypożyczeniu z Barcelony) nie zapomina o swoich rodakach w czasach pandemii koronawirusa.

Brazylijskie media poinformowały, że do najuboższych mieszkańców fawel Barreira do Vasco i Favela Mangueira w Rio de Janeiro trafiły kosze z artykułami spożywczymi oraz higienicznymi (razem ok. 20 ton produktów), które ufundował 27-letni sportowiec.

Wybór fawel nie był przypadkowy. Barreira do Vasco znajduje się w pobliżu klubu Vasco da Gama, gdzie Coutinho rozpoczynał swoją przygodę z futbolem. Z kolei Favela Mangueira to miejsce, gdzie wychowywał się 56-krotny reprezentant Brazylii.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Można zazdrościć Milikowi widoków podczas treningu

Do pakietów z produktami żywnościowymi (znalazły się tam m.in. kawa, ryż i makaron) zostały dołączone materiały informacyjne na temat tego, jak chronić się przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

- Dziękuję Bogu, że umożliwił mi niesienie pomocy potrzebującym. To dopiero początek kampanii. Mam nadzieję, że będę mógł nadal pomagać w ten sposób  - zapowiedział Coutinho.

Zobacz:
Transfery. Nikt nie chce Philippe'a Coutinho. Brazylijczyk znów będzie wypożyczony
Bundesliga. Wpadka Bayernu Monachium. Zapomnieli o Philippe Coutinho

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL