Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz MioduskiNewspix / Na zdjęciu: Dariusz Mioduski

PKO Ekstraklasa. Kryzys nie ominął Legii Warszawa. Klub zwolnił czterdziestu pracowników

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kryzys gospodarczy związany z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa sprawił, że Legia Warszawa zwolniła już czterdziestu pracowników. Klub nadal nie porozumiał się z zawodnikami w sprawie obniżki wynagrodzeń.

Jak poinformował portal legia.net, warszawski klub po wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce, zwolnił już czterdzieści osób. Część z nich otrzymała wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym, a pozostali mają zawarty w umowie okres wypowiedzenia. Większość osób to pracownicy działu marketingu czy mediów klubowych.

W dobie rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa oszczędności są niezbędne. Kryzys dotyka wszystkich gałęzi gospodarki i cierpią na tym również kluby sportowe, które z racji zawieszonych rozgrywek, pozbawione są pieniędzy m.in. ze sprzedaży biletów.

Oszczędności w Legii dotyczą także pracowników biurowych, którzy otrzymają o pięćdziesiąt procent mniejsze wynagrodzenia. Także trenerzy wszystkich drużyn Legii Warszawa mają zarabiać o połowę mniej. Swoje pensje obniżył również zarząd klubu.

Wciąż nie ma jednak porozumienia dotyczącego obniżki wynagrodzeń z piłkarzami. Rozmowy na ten temat nie zostały zakończone. Zawodnicy akceptują redukcję płac, ale nie ustalono, jaki procent swoich zarobków stracą.

Czytaj także:
Psycholog Legii: Sportowiec ma przewagę nad "Kowalskim"
Transfery. Co dalej z Cavanim? W grę wchodzą kluby z Ameryki Południowej. Agent: Wszystko jest możliwe

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (14):

 • Kielecki wstyd krogulec Zgłoś
  Legioo !!! - "zaciśnij mózg i walcz !!!"
  • Kielecki wstyd krogulec Zgłoś
   Ciekawe czy w tym sezonie jeszcze Legia doczeka do zakończenia ligi, potężna dziura budżetowa, rekordowy w historii całej ligi Polskiej - debet, więcej wydają niż zarabiają, prezesa
   Czytaj całość
   brak, jest tylko pudel, ten skromny ruch ze zwolnieniem 40 pracowników nie przysporzy Wam wielu przyjaciół, a licencji na nowy sezon i tak nie dostaniecie za koszmarne długi, no cóż jeżeli Kroczona z kielcuff wystawi jednak coś w 4 lidze, będziecie mieli w tych rozgrywkach przynajmniej namiastkę ekstraklasy :)........żegnaj Legio, taka byłaś mądra, dobrze zarządzana.......a jaka farszawska !!! o cho,cho...........niestety historyczny debet, dziura budżetowa, bankructwo i plajta to ........widać słychać i czuć :) Buuuuuuuuuuachachachacha :)
   • Tadek Radek Zgłoś
    lepiej niech się zgodzą na połowę bo za 2 miechy mogą żebrać o 1/4
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL