Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Neymar Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Neymar

Neymar jaki Lewandowski, Messi czy Ronaldo. Przekazał wielkie pieniądze na walkę z koronawirusem

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Neymar podążył krokiem innych znakomitych piłkarzy i przekazał spore pieniądze na walkę z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. - Wolał nie ujawniać publicznie darowizny - informują brazylijskie media.

Na początku zeszłego tygodnia Neymar przekazał 5 mln reala brazylijskiego (ok. 870 tys. euro), by pomóc w walce z koronawirusem. Napastnik Paris Saint-Germain swoją darowiznę podzielił między dwie organizacje - pomocy humanitarnej UNICEF oraz fundusz solidarnościowy w Brazylii.

Napastnik wykonał przelew w tajemnicy, ale po kilku dniach do informacji o darowiźnie dotarły brazylijskie media. Prezenter telewizyjny Chris Flores o geście Neymara doniósł w programie "Fofocalizando".

- Wolał nie ujawniać publicznie darowizny. My mówimy o tym wszystkim, ponieważ chcemy informować opinię publiczną także o miłych rzeczach, o których usłyszymy. Uważam, że to pozytywne podejście, które może stanowić zachętę dla kolejnych sportowców i innych osobowości - poinformował dziennikarz.

Neymar to kolejny zawodnik, który przekazał wielkie pieniądze na walkę z COVID-19. Ze świata sportu głośnym echem odbił się gest Anny i Roberta Lewandowskich, którzy milion euro przekazali na jednoimienne szpitale zakaźne w Polsce (więcej TUTAJ).

Śladem Polaków podążyły kolejne gwiazdy światowej piłki. Milionem euro walkę z koronawirusem wspomogli m.in. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Pep Guardiola czy agent piłkarski Jorge Mendes (więcej o wsparciu gwiazd TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Piłkarze przeznaczyli fortunę na walkę z epidemią. "Ci wielcy stanęli na wysokości zadania"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL