Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joachim MarxNewspix / Marek Zochowski / Na zdjęciu: Joachim Marx

Były reprezentant Polski Joachim Marx miał koronawirusa. Opuścił już szpital

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Joachim Marx, który w 1972 roku zdobył z reprezentacją Polski złoty medal igrzysk olimpijskich w Monachium, miał koronawirusa. Były napastnik opuścił już szpital i odpoczywa już w domu. Na COVID-19 zmarł natomiast jego przyjaciel.

Na koronawirusa zmarł Arnold Sowinski. Bramkarz, grający przez całą swoją karierę w RC Lens, urodził się we Francji, ale miał polskie pochodzenie. Był przyjacielem bardziej znanego w naszym kraju Joachima Jerzego Marxa, który również zachorował na COVID-19. 

"Po hospitalizacji związanej z koronawirusem Joachim Marx wrócił już do domu, gdzie odpoczywa. Musi jednak pokonać ból związany ze stratą swojego przyjaciela" - napisali dziennikarze francuskiego portalu "lavoixdunord". 

75-letni Joachim Jerzy Marx zagrał w barwach reprezentacji Polski 23 spotkania. Strzelił 10 goli. Z polską drużyną wywalczył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Monachium w 1972 roku. 

W Polsce Marx reprezentował barwy takich klubów jak GKS Gliwice, Gwardia Warszawa i Ruch Chorzów. Później wyemigrował do Francji, gdzie przez cztery lata (1975-1979), między innymi z Arnoldem Sowinskim, grał dla RC Lens. Strzelił dla francuskiej drużyny 38 goli. 

Czytaj także:
Druga połowa czerwca realnym terminem wznowienia rozgrywek w Polsce
Liga półzawodowa w Polsce? Były prezes Górnika stanowczo o zarobkach piłkarzy

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL