Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Górnika ZabrzeWP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Górnika Zabrze

Koronawirus. Kibice Górnika Zabrza niosą pomoc służbie zdrowia

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Kibice Górnika Zabrze aktywnie włączyli się w walkę z pandemią koronawirusa w Polsce. W internecie zorganizowali m.in. zbiórkę pieniędzy, a także zaangażowali się w oddawanie krwi oraz rozwożenie posiłków osobom starszym.

- W akcję pomocy dla szpitali włączyli się kibice Górnika Zabrze z wielu śląskich miast. W pierwszej fazie zbiórek i naszych działań na fan clubach, zebraliśmy blisko 40000 zł - powiedział jeden z organizatorów zbiórki, Dawid Florek w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Kibice prężnie działają głównie w mediach społecznościowych. - Zamówione zostały najpotrzebniejsze artykuły, na które zapotrzebowanie zgłaszały szpitale, stacje pogotowia, a także inne instytucje - dodał Florek. 

Kibice z Zabrza w ramach akcji #kiboleratownikom dostarczyli (lub wkrótce dostarczą) m.in.:  200 litrów płynu do dezynfekcji, 14000 sztuk rękawiczek czy 130 sztuk okularów ochronnych.

Akcja fanów Górnik Zabrze przyczyniła się do wsparcia już 9 szpitali na Śląsku oraz kilku mniejszych ośrodków zdrowia. Dodatkowo z pieniędzy zebranych przez kibiców krawcowe uszyć mają blisko 15000 bawełnianych maseczek.

Czytaj także:
Druga połowa czerwca realnym terminem wznowienia rozgrywek w Polsce
Mistrz walki w powietrzu. Cristiano Ronaldo główkuje aż miło (wideo)

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL