Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Liverpool FCGetty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC

Premier League. Byli piłkarze krytykują Liverpool. "To po prostu k***wsko złe"

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
- Cały wypracowany szacunek przepadł. Biedny Liverpool - stwierdził Jamie Carragher. Na angielski klub spadają gromy, bowiem oszczędności na czas kryzysu wywołanego koronawirusem szuka wśród szeregowych pracowników klubu.

"Juergen Klopp okazał współczucie wszystkim na początku pandemii. Starsi gracze mocno zaangażowali się w obniżkę pensji zawodników w Premier League. A potem cały wypracowany szacunek przepadł. Biedny Liverpool" - napisał na Twitterze Jamie Carragher.

Takie słowa legendy "The Reds" wywołała decyzja władz klubu o odesłaniu części personelu na przymusowy urlop, podczas którego ten ma korzystać z programu pomocowego państwa. W jego ramach pracownicy mogą ubiegać się o wypłatę 80 procent swoich zarobków do kwoty 2 500 funtów. Liverpool natomiast zobowiązał się, że wyrówna brakującą sumę, tak by każdy otrzymywał 100 procent pensji. To jednak zdecydowanie nie przypadło do gustu byłym piłkarzom.

- Nie znam żadnego kibica Liverpoolu, który zareagowałby inaczej niż zdegustowaniem na decyzję klubu o przymusowym urlopie dla personelu. To po prostu k***wsko złe - wtóruje Carragherowi Stan Collymore - inny były piłkarz "The Reds". 

- Drodzy kibice, ta opcja jest dla małych przedsiębiorstw, które w ten sposób ratują się przed upadkiem! Każdy właściciel klubu Premier League posiada poważne pieniądze i zarabia na niesamowitych wartościach zespołów. Tak więc dlaczego ich pracownicy nie dostaną nic z ICH kieszeni? - kontynuuje Collymore.

Liverpool nie jest jednak jedynym klubem z angielskiej najwyższej klasy rozgrywkowej, który postanowił oszczędzić na personelu. Wcześniej podobnie postąpiły między innymi Newcastle, Bournemouth, Tottenham czy Norwich.

 Czytaj także:
Piłka nożna. Zbigniew Boniek: PZPN będzie miał około 80 mln dziury budżetowej
"Najlepszy napastnik na świecie". Gundogan zachwyca się Lewandowskim

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Radosław Majdan szczerze o obniżkach pensji dla piłkarzy. "Sportowcy nie mają wyjścia. Kluby przestały zarabiać"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL