Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert i Anna LewandowscyInstagram / Na zdjęciu: Robert i Anna Lewandowscy

Koronawirus. Anna i Robert Lewandowscy przekazali pieniądze na szpital w Tychach

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podziękował Annie i Robertowi Lewandowskim za wsparcie szpitala w jego mieście. Placówka otrzymała ponad 200 tysięcy złotych.

21 marca Anna i Robert Lewandowscy przekazali, że wspomogą szpitale w walce z pandemią koronawirusa. Kilka dni temu placówka w Kędzierzynie-Koźlu wyjawiła, że ponad 200 tysięcy złotych wpłynęło na ich konto od piłkarza i jego małżonki. 

Kolejnym szpitalem, który będzie mógł rozdysponować dodatkową kwotę na swoją działalność jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach (Megrez). "Pieniądze zostaną wydane na doposażenie szpitala m.in. w sprzęt ochronny, dodatkowe butle z tlenem. Każda złotówka jest dla nas cenna" - napisał prezydent Tychów na Facebooku, równocześnie bardzo dziękując darczyńcom. 

"Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc, to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać milion euro na walkę z koronawirusem" - poinformował 21 marca Robert Lewandowski za pośrednictwem konta na Instagramie.

Takie wsparcie jest bardzo cenne. Szpitale od dłuższego czasu proszą o pomoc, bowiem medycy borykają się z rozmaitymi problemami. Głównym z nich jest brak środków ochrony, takich jak rękawice, specjalistyczne kombinezony ochronne czy maski. Te elementy są konieczne, by lekarze i ratownicy medyczni mogli bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki.

Czytaj też:
Koronawirus. Bundesliga. Wirusolog: Start w maju bardzo prawdopodobny
Koronawirus. Serie A. Piłkarze Fiorentiny zdrowieją. Wśród nich Patrick Cutrone

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Sportowcy bez planu na najbliższe dni. "Pełen trening nie ma sensu"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (16):

 • Joanna Antosiak Zgłoś
  Z całego serca dziękujemy. Pracuje tam min, dr Beata P. , którą bardzo pozdrawiamy. Wiemy jaka jest u nich sytuacja. Modlimy się za Nią i jej współpracowników.
  • Transponder Zgłoś
   Ludziska zachowujecie się mało piękny sposób. (To jakby wrócić z koncertu Coldplay i narzekać czemu wcześniej nie byli u fryzjera). Ważne, że przyjechali. I wspaniale zagrali.
   • Greg 78 Zgłoś
    Tu chyba same dzieciaki piszą ,aż żal czytać .Polacy to naród zazdrosny i marudny !!! nie przepadam za piłką , ale trzeba im dziękować że tyle pieniążków które oni SAMI !!!!
    Czytaj całość
    zarobili , przekazali z własnej woli na takie cele . Ludzie połowa z nas gdyby miała takie pieniądze nie dałaby ani grosza. Aniu i Robercie życzę wam dużo zdrowia i szczęścia :) i wszystkiego co najlepsze za waszą pomoc .
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL