Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Frenkie de JongGetty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Frenkie de Jong

La Liga. Christo Stoiczkow: Koniec rozgrywek, FC Barcelona mistrzem

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Były gwiazdor Barcelony, Bułgar Christo Stoiczkow uważa, że w dobie pandemii koronawirusa władze La Liga powinny zakończyć sezon i przyznać tytuł mistrza kraju Dumie Katalonii.

Hiszpania w ostatnich dniach stała się największym ogniskiem epidemii koronawirusa w Europie. Do poniedziałku (stan z godz. 14:00) stwierdzono tam ponad 135 tys. przypadków zakażenia. 13 055 osób zmarło.

W związku z pandemią rozgrywki La Liga zostały wstrzymane do odwołania. Po 27 kolejkach ligowych liderem tabeli jest FC Barcelona, która posiada dwupunktową przewagę nad Realem Madryt.

Zdaniem Christo Stoiczkowa, sezon piłkarski w Hiszpanii powinien zostać zakończony z uwzględnieniem obecnej sytuacji w tabeli. - Rozsądniej byłoby skończyć sezon już teraz. Barcelona powinna zostać ogłoszona mistrzem La Liga - powiedział były gracz Dumy Katalonii w programie "Tiempo de Juego". 

ZOBACZ WIDEO: Jak piłka nożna będzie wyglądać po epidemii koronawirusa? "To bardzo poważnie zachwieje klubami"

- Do końca zostało dużo meczów. Można zostawić La Ligę w obecnym kształcie (bez konieczności spadku - przyp. red.), a dwóch aktualnie najlepszych drugoligowców niech awansuje do ekstraklasy, w której w przyszłym sezonie wystąpiłyby 22 drużyny - dodał 54-letni Stoiczkow.

W Europie wciąż trwa dyskusja, jak zakończyć sezon ligowy w tym trudnym okresie. UEFA omawia wszystkie możliwości ukończenia rozgrywek jednocześnie zapewniając, że priorytetem jest ochrona zdrowia publicznego.

Zobacz:
La Liga. Kluby czekają na decyzję o wznowieniu rozgrywek. Skupiają się na transferowych planach i leczeniu urazów
La Liga. Powstał plan powrotu do rozgrywek ligowych w Hiszpanii. Ale czy realny?

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL