Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Taras Romanczuk i Daniel ŁukasikNewspix / Tomasz Rulski / 058sport.pl / Na zdjęciu: Taras Romanczuk i Daniel Łukasik

Totolotek Puchar Polski i Fortuna I liga zostają w Polsacie na kolejne trzy lata

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Totolotek Puchar Polski i Fortuna I liga pozostają na antenach Polsatu. Nadawca zawarł nową umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Na mocy ogłoszonego w poniedziałek porozumienia, stacja będzie pokazywać zmagania w obu rozgrywkach w sezonach 2021/2022, 2022/2023 oraz 2023/2024.

- Prawdziwych przyjaciół poznaje się w trudnych, wymagających czasach. Telewizja Polsat jeszcze raz pokazała, że można na nią liczyć nawet w trudnych do wyobrażenia okolicznościach. Dziś nie gramy, czekamy na opanowanie sytuacji, ale wiadomo, że w końcu normalne życie zwycięży i zwycięży też piłka - skomentował prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Nowa umowa licencyjna sprawia, że Polsat pokaże na żywo co najmniej 28 spotkań każdej edycji Totolotek Pucharu Polsku (w tym wszystkie od 1/8 finału), a półfinały i finał będzie można zobaczyć także w kanałach niekodowanych. PZPN zaś może transmitować na własnych platformach internetowych mecze, których zabraknie w telewizji.

Jeśli chodzi o Fortuna I ligę, w każdym sezonie Polsat przeprowadzi co najmniej 102 transmisje na żywo (minimum trzy w każdej kolejce) oraz wszystkie trzy starcia barażowe o awans (dwa półfinały i finał). Tu także wprowadzono regulację, że spotkania, których zabraknie w telewizji, mogą zostać pokazane przez platformy internetowe PZPN.

Czytaj także:
Szymon Mierzyński: Życie w zawieszeniu musi się skończyć. Sport to także ogrom miejsc pracy (komentarz)
Dyrektor Warty Poznań: Rynek piłkarski się przedefiniuje, ale bez solidarności klubów na krótko

ZOBACZ WIDEO: Jak piłka nożna będzie wyglądać po epidemii koronawirusa? "To bardzo poważnie zachwieje klubami"

Śledzisz w telewizji rozgrywki Totolotek Pucharu Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL