Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil GrosickiNewspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Koronawirus. Wielki gest Kamila Grosickiego. Przekazał pieniądze na szpital w Szczecinie

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kamil Grosicki wraz z żoną Dominiką wykazali się wielkim sercem. Piłkarz West Bromwich Albion i jego partnerka przekazali 15 tysięcy złotych na potrzeby Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

Dzięki środkom przekazanych przez Kamila Grosickiego, szczecińska placówka będzie mogła kupić specjalistyczny sprzęt, który pomoże w jej funkcjonowaniu. Piłkarz West Bromwich Albion skontaktował się z lekarzem Pogoni Szczecin Mariuszem Pietrzakiem, który pracuje w szpitalu przy Arkońskiej i zaoferował pomoc finansową.

W szpitalu znajdują się osoby zakażone koronawirusem i potrzebuje wsparcia, które pozwoli w walce z rozprzestrzeniającą się pandemią. W szpitalu zbierane były pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu. Potrzebnych było 30 tysięcy złotych. Szpital własnymi siłami zebrał połowę tej kwoty.

Grosiccy zostali poinformowani, że zakup sprzętu jest najpilniejszą potrzebą i zadeklarowali, że wpłacą brakującą kwotę. Natychmiastowo wykonali przelew w wysokości 15 tysięcy złotych. O ich geście napisała oficjalna strona Pogoni, której wychowankiem jest reprezentant Polski.

Szpital przy Arkońskiej w Szczecinie został przekształcony w szpital jednoimienny. Jego władze poinformowały, że potrzebują finansowego wsparcia. Z pieniędzy przekazanych w postaci darowizn zakupione mają być respiratory, kardiomonitory, materace przeciwodleżynowe czy urządzenia do dezynfekcji powietrza.

Czytaj także:
Koronawirus. Dobre wieści ws. Rustu Recbera. Były bramkarz opuścił szpital
Premier League. Oficjalnie: Son wrócił do Korei Południowej i będzie służyć w wojsku

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Piłkarze przeznaczyli fortunę na walkę z epidemią. "Ci wielcy stanęli na wysokości zadania"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (7):

 • Marianek07 Zgłoś
  To dużo czy mało? Dzieląc na dwoje to jakieś 7,5 emerytury mojej mamy. Przy zarobkach Kamila to raczej kompromitacja.
  • Grzegorz Wioleta Kielak Zgłoś
   Tak sobie myślę, że skoro pacjentów z Korona Wirus podłączają do tlenu i to pomaga, to dlaczego zabraniać wchodzić do lasów skoro tam jest tego najwięcej? Dlaczego u dzieci jest
   Czytaj całość
   najmniej zakażeń, bo może one są ciągle w ruchu i tego tlenu przyswajają najwięcej. Więc może pozwolić ludziom wyjść na dwór pobiegać. Korona wirus wybiera te miejsca gdzie jest najmniej czystego powietrza czyli zatłoczone miasta. Siedzenie w zamkniętych ścianach generuje więcej chorych.
   • Jerzy Oleszczuk Zgłoś
    "Grosicki z żoną". "Piłkarz z partnerką". Wcześniej było "Grosicki mieszka z partnerem". Koronawirus daje się ludziom we znaki. Już atakuje głowy. A tak
    Czytaj całość
    na marginesie 15 tys. zł. Jedno kopnięcie piłki w meczu. Nic wielkiego.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL