Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Borussia DortmundGetty Images / Borussia Dortmund

239 osób na meczach Bundesligi? Tak mogą dograć sezon

Dawid Borek
Dawid Borek
Bundesliga analizuje scenariusze dokończenia sezonu 2019/2020. Jeden z nich zakłada rozgrywanie meczów przy pustych trybunach. Na stadionie pojawiłoby się "tylko" 239 osób.

Skąd liczba 239? Dziennikarze "Bilda" wyliczyli, że co najmniej tyle osób musi pracować przy jednym meczu Bundesligi. Mowa wyłącznie o osobach w różny sposób obsługujących spotkanie.

Te wyliczenia są o tyle ciekawe, że na jak dotąd jedyny pojedynek Bundesligi 2019/2020 (mecz Borussia M'gladbach - 1.FC Koeln) z zamkniętymi trybunami wpuszczono 600 osób. W grupie tej znaleźli się zawodnicy, trenerzy, dziennikarze, stewardzi i ratownicy medyczni.

Wracając do liczby 239. Żurnaliści "Bilda" oszacowali, że w głąb stadionu weszłoby w sumie 126 osób: dwie drużyny w pełnych składach, a także maksymalnie ośmioosobowy sztab szkoleniowy złożony z trenerów, ich asystentów i klubowych lekarzy.

ZOBACZ WIDEO: Jak piłka nożna będzie wyglądać po epidemii koronawirusa? "To bardzo poważnie zachwieje klubami"

Na trybuny zostałoby wpuszczonych 113 osób: 30 dziennikarzy i 36 przedstawicieli telewizji. Miejsce na stadionie znalazłoby też czterech - zamiast 12 - chłopców do podawania piłek. Kolejne 50 osób pracowałoby przed stadionem, by zapobiec gromadzeniu się fanów.

Na stadiony nie zostaliby wpuszczeni goście VIP i pracownicy klubów. Dozwolona byłaby obecność jedynie ośmiu osób z każdego klubu. Nie serwowanoby im ani posiłków, ani napojów.

Z uwagi na pandemię koronawirusa rozgrywki w Niemczech zostały zawieszone. Wiadomo, że piłkarze nie wrócą na boiska przed 30 kwietnia, obecnie plan zakłada wznowienie zmagań w maju. Dotyczy on zarówno Bundesligi, jak i 2. Bundesligi (więcej TUTAJ).

Zobacz też: Bundesliga. Oficjalnie: Thomas Mueller przedłużył kontrakt z Bayernem do 2023 roku

Bundesligę możesz oglądać na kanałach Eleven Sports w WP Pilot

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL