Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Olimpico w RzymieGetty Images / Tullio Puglia / Stadion Olimpico w Rzymie

Koronawirus. Wszystkie mecze w Rzymie? Nowy pomysł na wznowienie rozgrywek Serie A

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
O ekstremalnym pomyśle na dokończenie sezonu Serie A napisał największy włoski dziennik sportowy "La Gazzetta dello Sport". Plan zakłada skoszarowanie 20 zespołów w okolicach Rzymu i rozgrywanie tam meczów.

Serie A, podobnie jak większość rozgrywek na całym świecie, została zawieszona na czas pandemii koronawirusa. Władze ligi włoskiej mają nadzieję, że sezon 2019/20 uda się jednak dokończyć (do rozegrania zostało 12 kolejek). Istnieje kilka opcji i dat wznowienia rywalizacji - 20 maja, 28 maja lub w czerwcu.

Dziennik "La Gazzetta dello Sport" przedstawił jeszcze jeden scenariusz na dokończenie sezonu. "To ekstremalne rozwiązanie, w ramach którego 20 drużyn zostałoby skoszarowanych w okolicach Rzymu. Tam też odbywałyby się mecze, żeby zminimalizować koszty podróży, a także kontakt z osobami spoza klubu" - czytamy na stronach gazety.

Takie rozwiązanie pozwoliłoby też na wykonywanie regularnych testów na obecność koronawirusa wśród zawodników i członków sztabów szkoleniowych. Dziennikarze i reporterzy nie mieliby dostępu do piłkarzy.

Region Rzymu został mniej dotknięty pandemią koronawirusa niż północna część kraju, dlatego według autorów planu byłby najlepszym miejscem na wyłonienie mistrza Serie A. Do wtorku (7 kwietnia) we Włoszech stwierdzono 135586 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. 17127 osób zmarło.

Zobacz:
Transfery. AC Milan ma plan na ściągnięcie Arkadiusza Milika. Oferuje Napoli piłkarza
Serie A. Lazio Rzym gotowe do wznowienia treningów. "Nikt nie chce podważać zdrowia obywateli"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Piłkarze przeznaczyli fortunę na walkę z epidemią. "Ci wielcy stanęli na wysokości zadania"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL